Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa vytvoří dvojici s dosavadním trenérem René Muchou, který tak bude moci dál pokračovat v načaté práci. „Vedení klubu sáhlo k tomuto kroku proto, aby se zlepšil herní projev týmu a hlavně jeho výsledky," řekl Deníku mluvčí Ocelářů Tomáš Želazko.

Naopak asistent Marek Malík se vrací tam, odkud do Třince přišel. Tedy na farmu Ocelářů. „Marek Malík jde zpět do Frýdku-Místku, kde má za úkol dovést mužstvo k postupu do první ligy," prohlásil Želazko.

Dopita má s trénováním zkušenosti z Olomouce, kde působil jako asistent Petra Fialy a později Zdeňka Venery. Své působení v Moře zakončil koučováním dorostu. „Rozhodování nebylo těžké, před několika dny mě s touto nabídkou oslovil Pavel Marek. Všichni moc dobře víme, že Třinec se nenachází tam, kde by měl být. Potenciál mužstva je obrovský, věřím, že se tým brzy nastartuje 
k lepším výkonům," sdělil sedmačtyřicetiletý kouč klubovému webu Ocelářů.

„Nejprve si musíme s Reném Muchou a dalšími členy realizačního týmu sednout 
a důkladně prodiskutovat, co tady nefungovalo, kde byly příčiny, že se mužstvu nedařilo. Času není mnoho, extraliga sice má kratší pauzu, ale hlavním úkolem bude dát mužstvu novou energii, po špatných výsledcích na mužstvu zřejmě leží deka," dodal.

„Trenérské kompetence budou rovnoměrně rozdělené. Nebude funkce hlavního trenéra 
a asistenta, ale budeme pracovat týmově. Moc se těším, protože Třinec je špičková organizace," uzavřel.

Trápící se úřadující vicemistr pokračuje také v hráčských změnách a posilování. Klub oficiálně potvrdil, že se definitivně dohodl na kontraktu s čtyřiatřice­tiletým slovenským útočníkem Marcelem Hossou, který začal sezonu v Plzni. „Marcel Hossa podepsal smlouvu do konce sezony s opcí," uzavřel Tomáš Želazko.

ČTĚTE TAKÉ: Dopita prodal Olomouc, novým vlastníkem klubu je Tomajko