"Je skvělé tu být," pochvaloval si Tlustý v rozhovoru pro deník Winnipeg Sun. "Když jsem se o této novince dozvěděl, byl jsem z ní doopravdy nadšený. Mám tu dva velké kamarády a to mi věci hodně usnadňuje," připustil Tlustý, jehož Hurricanes (jakožto svého třetího nejlepšího střelce v této sezoně) vyměnili za dva výběry na draftu.

Jen sotva by je před lety, kdy všichni váleli v mládežnických výběrech Kladna, napadlo, že se jednou sejdou jakožto hráči slavné NHL v hlavním městě kanadské provincie Manitoba. "Byli jsme už jako malí velkými kámoši. Přespávali jsme u sebe navzájem, naši rodiče se dobře znají a zažili jsme spolu spoustu věcí," připomněl a zavzpomínal Tlustý.

"Pamatuji si dobře ten den, kdy sem byl vyměněný Michael. Říkal jsem si, 'ty jo, tak vy kluci jste zase spolu pohromadě'. A vidíte, teď už jsme tu všichni tři. Je naprosto neuvěřitelné, jak to dopadlo. Svět je prostě malý," doplnil Tlustý, který výměnu očekával, jen nevěděl, kam jeho další kroky v kariéře povedou.

Spěch, focení a prohlídka

"Věděl jsem, že se k tomu v Carolině schyluje. Měl jsem už i dopředu zabaleno," prozradil Tlustý, který má za sebou už i premiéru v dresu Jets, kterou absolvoval ve čtvrtečním souboji se St. Louis.

"Přiletěl jsem hodinu před týmovým fotografováním, takže spěch, oblékání, pak zase svlékání kvůli zdravotní prohlídce a zase do dresu na ranní rozbruslení," popsal náročný program před zápasem.

Kouč Paul Maurice je z nové posly nadšený. "Skvěle zapadá do našich plánů, protože má schopnosti na to hrát mezi našimi elitními šesti útočníky. Můžeme ho využít na obou stranách kluziště a na jakékoliv pozici v útoku. Díky němu jsme vepředu a vzadu zase o něco vyváženějším týmem," pochvaloval si Maurice.

A nadšení netají ani jeho parťáci z Kladna. Frolík prý dokonce ve středu na obědě se svou přítelkyní Dianou Kobzanovou o možnosti jeho příchodu mluvili. "Říkal jsem, že by bylo bláznivé, kdyby byl Jirka Tlustý poslán sem k nám do Jets… A deset minut nato se to stalo. Bláznivé, byl to docela šok, když to opravdu přišlo," vyprávěl Frolík. "Česká mafie je tak zase o něco větší," smál se.

Pokoj má už připravený

"Nikdy bychom si nemysleli, že k tomuhle někdy dojde. Je to něco neuvěřitelného. Tři kluci, kteří spolu vyrůstali a spolu chodili do školy, skončí společně v jednom týmu NHL," prohlásil nadšeně Pavelec.

Spolu s Tlustým prý na toto téma dokonce nedávno vtipkovali. "A já mu říkal, ať si nemyslí, že bude bydlet v mém baráku," přiblížil Pavelec. Ve středu ho dohnala sms zpráva. "Tak ať mám můj pokoj připravený," psal Tlustý.

Pavelec neměl zpočátku tušení, o čem mluví. "A on odpověděl, že zítra už je tady," uvedl český reprezentační gólman. A ze svého v žertu nekompromisního postoje zcela otočil. "Přece ho nemůžu nechat na hotelu. Mám velký dům. Jsem si jistý, že se tu pro něho místo najde," ujistil Pavelec, že kamaráda nenechá ve štychu.

Otázkou zůstává, jak dlouho bude soužití "české mafie" ve Winnipegu trvat. Tlustý a Frolík nemají zatím kontrakt na příští sezonu. "Tohle nemáme pod kontrolou. Ale můžeme ovlivnit a kontrolovat to, jak hrajeme na ledě," uzavřel Tlustý.