Předstihli je právě Lotyši, kteří poprvé v historii postoupili do čtvrtfinále, kde budou na jich úkor chybět Slováci. Hattrickem zazářil obránce a kapitán Ralfs Bergmanis. Češi měli jistý postup už před tímto zápasem, pomohla jim k tomu výhra Finska 9:3 nad Slovenskem.

Ve středečním boji o semifinále čeká tým kouče Radima Rulíka vítěz skupiny B, kterým se staly po výhře nad Švédskem 3:2 Spojené státy americké.

Trénink SKA Petrohrad
Tragédie na tréninku. Po zásahu pukem zemřel čtrnáctiletý ruský hokejista

"Porážku jsme si zavinili sami. Do zápasu jsme vstoupili strašně laxně. Podepsalo se na nás to, že Slováci prohráli s Finy a díky tomu jsme měli účast ve čtvrtfinále jistou. Z naší strany byl výkon hrozivý," řekl Radim Rulík, trenér.

"Čeká nás čtvrtfinále, ve kterém půjdeme na první tým z druhé skupiny, takže to bude ohromně těžké. Ale určitě budeme chtít dnešní zápas napravit. V hodnocení zápasu jsme si s kolegy trenéry řekli svoje. Máme dva dny na přípravu a uděláme maximum pro to, abychom napravili tu šlamastyku, kterou jsme si způsobili."

Dobře, že přišla facka

"Dostali jsme facku. Možná je i dobře, že přišla. Teď se musíme připravit na Ameriku. Asi úplně stejně, je jedno, který soupeř to nakonec bude. Dáme do zápasu všechno, abychom ukázali, co v nás je," řekl útočník Tomáš Urban.

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins
Poslední šance staré gardy. Boston čeká přestavba, Pastrňáka těžké rozmýšlení

"Všichni máme jeden cíl a za tím budeme směřovat. Někteří hráči jsou na juniorském mistrovství naposledy a končí i jejich juniorská kariéra. Rozhodně to nechceme zabalit, jak si všichni okolo nás myslí. Věřím tomu, že to zvládneme," burcoval útočník Michal Gut.