Podle drtivé většiny expertů měli být jasným otloukánkem soutěže. Spekulovalo se, jak potáhne fanoušky hokejový tým ve městě zábavy uprostřed pouště. Prognózy se nenaplnily, Golden Knights jdou proti předpokladům na všech frontách.

Vítězná mašina se nezastavuje, překonali jste dalšího soupeře. Dojedete až do stanice s názvem Stanley Cup?

Každý by asi chtěl, aby to pokračovalo až k poháru, ale víme, že to bude ještě hodně těžké. Stále jsme daleko. Musíme bojovat a doufat, že nám bude přát i štěstí. Třeba se zadaří.

Všichni vás podceňovali, ale vy se vezete na neskutečné vlně. Zažil jste někdy takový tým?

Možná v mládeži, ale mezi dospělými ne. Že by nám někdo takhle nevěřil a pak se téměř každému povedla životní sezona. Je to unikátní.

Kde hledat důvody tak úspěšného prvního ročníku?

Každý chtěl ukázat, že do NHL patří, když si je týmy nechránily. Před sezonou nám i trenér říkal, že jestli chceme být úspěšní, musíme mít každý životní sezonu. Jsme rádi, že se nám to povedlo. Navíc je tým dobře poskládaný hokejově i charakterově, manažer si na tom dal hodně záležet. Šlape nám to v kabině i na ledě, což je super.

Na začátku sezony vás hodně semknul i teroristický útok, který se stal ve městě, že?

Kdokoli se ocitne blízko takové události, tak ho to poznamená. Celé město tím bylo zasažené, takže jsme pro všechny chtěli vyhrát první zápas. Atmosféra byla super a hodně nás to semklo. Lidi nás teď podporují na každém kroku.

V průběhu roku se příliš neměnila sestava. Zdá se, že každý má danou určitou roli, kterou plní na sto procent. Je to tak?

Přesně. Všichni pracují, jak nejlépe dovedou na dané pozici. Funguje nám to, lajny se prakticky neměnily celou sezonu, což je veliké plus.

Jak sedí vám práce ve čtvrté formaci?

Beru ji, je to můj první rok v NHL. Hraju oslabení, takže se dostanu na led častěji než jen se svou lajnou. Snažím se plnit si svou práci, občas přidat nějaký gól. Jsem hlavně rád, že můžu být součástí takového týmu a hrát v NHL.

V posledních dvou zápasech play-off jste však v sestavě chyběl. Trápilo vás zranění nebo jste z ní vypadl?

Prohrál se čtvrtý zápas série se San Jose, tak chtěl trenér udělat změnu. Nemyslím, že bych hrál nějak špatně, prostě to padlo na mě. Doufám tedy, že se vrátím zpět.

Motivace být v akci je velká, že?

Každý chce hrát takové zápasy. Dělám stále to samé, makám, tak snad se vrátím zpátky v průběhu série s Winnipegem. A až ta šance přijde, musím dokázat, že na to mám.

Ve vyřazovacích bojích vás drží brankář Marc-Andre Fleury. Co říkáte na jeho výkony?

Je to náš nejlepší hráč. Už udržel čtyřikrát čisté konto, což je v play-off neskutečné. Je naši oporou a my se mu snažíme co nejvíce pomáhat.

Tomáš Hyka na reprezentačním srazu říkal, že ve Vegas jsou nejlepší fanoušci. Souhlasíte?

Momentálně ano. Je tu takové hokejové šílenství. Když jsme odlétali do Los Angeles a do San Jose, tak nás pokaždé přišlo vyprovodit dva nebo tři tisíce lidí, což je neskutečné. Lidi chodí i na tréninky, na zápasy je vyprodáno. Je to paráda, jakou máme podporu.

Nepřekvapil vás trochu takový zájem?

Moc jsem nevěděl, co čekat, ale bavil jsem se s místními a prý byli hladoví po profesionální soutěži ve městě. Bylo jim jedno, že to je hokej, prostě byli nadšení. Teď nám dávají najevo, jak jsou rádi, že tu mají takový tým.

Do Vegas jste se přesunul z průmyslového Detroitu. Je to velký rozdíl?

Určitě je tu tepleji. (směje se) Teď je kolem čtyřiceti stupňů, takže se ani moc nedá být venku. Naštěstí jsou všude bazény, tak se můžeme ochladit. Co se týče života, je to velká změna. Vegas je centrum světové zábavy. Co si budeme povídat, oproti Detroitu je to něco úplně jiného.

Užíváte si právě všemožné akce, které město nabízí?

Když byl čas nebo nás navštívila rodina, tak jsme vyrazili na nějaké show. Jinak jsme tu s přítelkyní sami, bydlíme mimo Strip, takže se tam dostaneme výjimečně. Že bychom to tu nějak vymetali, to se říct nedá.

Zaujali vás zmiňované show hodně?

Všechno je do detailů parádně udělané. Ať už to byli akrobati, nebo pak nějaká vodní show. Určitě jsem předtím nic takového neviděl.

Vegas je zároveň město hazardu. Co vám říká tento druh zábavy?

Nikdy jsem na to nebyl. Párkrát jsem si zahrál, ale že bych šel a utrácel peníze, to rozhodně ne. Víme, že kasino vždy vyhrává, takže bych byl sám proti sobě.

Měl jste pár dní volna mezi sériemi. Stíháte sledovat probíhající mistrovství světa?

Kvůli časovému posunu jsou u nás zápasy brzy ráno nebo když máme trénink, takže se spíš jen mrknu na výsledky. Stihl jsem akorát třetí třetinu se Švýcary, jinak se odsud šampionát moc sledovat nedá.