Dva postupové „mečboly“ už měli na svém kontě hokejisté Vegas, ani jeden však nevyužili.

Sedmý duel „o všechno“ na ledě Sharks si vynutil český útočník gólem v čase 91:17.

„Už jsem byl trochu unavený. Přemýšlel jsem, že jen nahodím puk a vystřídám, ale byl přede mnou prostor. Udělal jsem tedy pár kroků a vystřelil. Možná to obránce tečoval, puk každopádně nějak prošel,“ popisoval klíčovou akci jeden z hrdinů střet-nutí.

Tím druhým byl gólman Martin Jones, který zlikvidoval 58 střel Vegas.

Petr Mrázek v dresu zámořského týmu Carolina Hurricanes
Mrázek prohrám nezabránil. Co šampionát?

„Cítili jsme, že to je jeho zápas. Měli sice více střel, ale on se výborně pohyboval, viděl puky,“ chválil spoluhráče kapitán Joe Pavelski. „Nenechali jsme soupeře, aby se dostali za nás a vydrželi jsme to po celé utkání. A Jones nás podržel tak, abychom mohli urvat vítězství.“

V noci z úterý na středu našeho času se rozhodne, který tým nakonec urve postup.

To stejné platí také pro sérii mezi Bostonem a Torontem.

Nejvíc zazářil Marchand

Mužstvo českých hvězd Davida Pastrňáka a jeho jmenovce Krejčího čelilo na ledě Maple Leafs také vyřazení, ale potřetí za posledních sedm let si vynutilo proti tomuto soupeři zápas číslo sedm. Při předchozích dvou pokusech byli úspěšnější právě Bruins.

Klíčovou roli v šestém utkání sehrála elitní formace Bostonu ve složení Marchand Bergeron Pastrňák, jejíž členové byli u všech čtyř branek při výhře 4:2. Dvě asistence zaznamenal český forvard, nejvíce ale zazářil Brad Marchand.

Martin Adamský v pondělí skóroval na 3:1.
Ocelář Martin Adamský: Postel mi do pendolina vzít nedovolí

„Když jste na hraně, chcete hrát naplno a nechat vše na ledě. Někdy se puky odrážejí k vám, někdy ne. Tentokrát to naštěstí bylo na naši stranu,“ uvedl autor tří kanadských bodů. Spokojený byl také kouč Bruce Cassidy.

„Předvedli jsme nejlepší výkon. Věděli jsme, že musíme zabrat. Přesně o tom jsme mluvili po posledním utkání. Bylo třeba předvést náš herní strop, což se povedlo,“ prohlásil trenér Bruins.

O osudu českých hokejových hvězd tak rozhodnou zápasy číslo sedm.