Hned v 1. třetině David Krejčí přihrával Zachovi, který našel Pastrňáka a Bruins vedli 1:0. V úvodní periodě pak nachystal Krejčí pozici pro Zachu, který perfektní bombou zvýšil na 2:0. Třetí bod zaznamenal šternberský rodák v prostřední části a opět asistoval u trefy Pavla Zachy, který zvýšil už na 4:0.

Pátý gól Bostonu dal David Pastrňák v přesilové hře ze startu 3. třetiny. A Krejčí byl opět na ledě. Boston přidal ještě jednu branku a zvítězil i díky produktivním Čechům 6:0. David Krejčí tak zaznamenal při svém večeru 0+3, David Pastrňák s Pavlem Zachou shodně 2+1.

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins
Umělec Pastrňák pálí ostošest. A nová smlouva? Připrav si miliardy, milý Bostone

Krejčí dosáhl na metu 1000 duelů po sezoně, kterou strávil v české extralize v dresu Olomouce. Z NHL odešel v roce 2021 po vypršení šestiletého kontraktu s 962 zápasy na kontě a na jaře pomohl české reprezentaci k zisku bronzu na mistrovství světa. V létě se do kanadsko-americké soutěže vrátil a s Bruins podepsal roční smlouvu. Do utkání proti Flyers vstupoval s bilancí 761 nasbíraných bodů za 226 gólů a 535 asistencí.

Šternberského rodáka Krejčího si Bruins vybrali v roce 2004 v druhém kole draftu. K prvnímu zápasu NHL nastoupil český útočník v lednu 2007 a nyní hraje 16. sezonu v zámořské lize. S Bostonem získal v roce 2011 Stanley Cup, v play off si během kariéry ve 156 utkáních připsal 32 branek a 82 asistencí.

V historické tabulce produktivity českých hráčů je Krejčí šestý, mezi nahrávači čtvrtý a mezi střelci osmnáctý jen o gól za Radkem Dvořákem. Na tisícovku zápasů dosáhl jako třetí Čech v dresu jediného klubu po Patriku Eliášovi v New Jersey (1240 utkání) a Milanu Hejdukovi v Coloradu (1020).