Po pěti minutách šli do vedení zásluhou Braydena Pointa, další góly ale Kanaďané přidali až ve druhé třetiny. Dvěma trefami do černého se o to zasloužil Nathan MacKinnon. Ve třetí dvacetiminutovce pak dali výsledku konečnou podobu Jeff Skinner, Claude Giroux a znovu Point.

Skinner, MacKinnon a produktivní obránce Tyson Barrie (proti Bělorusku zaznamenal jednu asistenci) mají v kanadském bodování turnaje po sedmi bodech a dělí se tak o druhé místo.

Na prvním místě je prozatím ruský útočník Artěmij Panarin, který má po třech zápasech na kontě už devět bodů za tři góly a šest asistencí. Sborná v pondělí v Kolíně nad Rýnem porazila domácí Němce 6:3 a Panarin k tomu přispěl čtyřmi přihrávkami. Po dvou gólech dali Vadim Sipačjov a Nikita Kučerov.

Také Rusové zatím procházejí turnajem lehce, o jediný bod přišli v úvodním mači se Švédskem, který vyhráli až po nájezdech. S Němci neměli větší potíže, ale co je horší – v zápase se zranil kapitán Sergej Mozjakin a jeho budoucnost na turnaji je zatím nejistá.

Německo – Rusko 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 46. Macek (Müller, D. Seidenberg), 49. Gogulla (Ehrhoff, Kahun), 60. Tiffels (Kink, D. Seidenberg) – 2. Šipačjov (Dadonov, Panarin), 18. Šipačjov (N. Gusev, Panarin), 19. S. Plotnikov (Provorov, Antipin), 32. N. Gusev (Panarin, A. Bělov), 36. Kučerov, 52. Kučerov (Panarin). Rozhodčí: Salonen (Finsko), Gouin – Vanoosten (oba Kanada), Suchánek (Česko). Vyloučení: 2:6, navíc Hager (Německo) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 18 734 (vyprodáno).

Německo: Greiss – D. Seidenberg, Müller, Ehrhoff, Abeltshauser, Reul, Hördler, Krueger – Rieder, Macek, Kahun – Reimer, Ehliz, Tiffels – Hager, Schütz, Gogulla – Plachta, Y. Seidenberg, Fauser – Kink. Trenér: Sturm.

Rusko: Vasilevskij – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov, Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, Barabanov – Dadonov, Panarin, Šipačov – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin, S. Plotnikov, Tkačjov. Trenér: Znarok.

Bělorusko – Kanada 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 6. Point (Marner, Konecny), 25. MacKinnon (Marner, Barrie), 36. MacKinnon (Skinner), 48. Skinner (MacKinnon, Matheson), 51. Giroux (Skinner, Morrissey), 55. Point (Konecny, Vlasic). Rozhodčí: Fonselius (Finsko), Hribik (Česko) – Jensen (Dánsko), Lazarev (Rusko). Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 4362.

Bělorusko: M. Karnauchov – Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Graborenko, Vorobej – Stas, Linglet, Pavlovič – Kulakov, S. Kosticyn, Kovyršin – Drozd, Děmkov, A. Volkov – Šarangovič, Karaban, Kogalev – Stefanovič. Trenér: Lewis.

Kanada: Pickard – Demers, Vlasic, Barrie, de Haan, Morrissey, Matheson – Duchene, Scheifele, R. O'Reilly – Giroux, MacKinnon, Skinner – Konecny, Marner, Point – B. Schenn, Couturier, Simmonds – Killorn. Trenér: Cooper.