Na 99 procent je zatím jisté jediné jméno. Filip Hronek prožívá v Detroitu (bez ohledu na týmovou bídu) zdařilou sezonu a potvrzuje, že z něj roste prvotřídní ofenzivní zadák. Ostatně už loni na MS na Slovensku byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Zdeněk Kutlák ještě v budějovickém dresu
Hvězdy v "pralese". Kteří hokejoví veteráni dál baví fanoušky?

„Jediné, co se může stát, je to, že by klub měl problém s tím, aby reprezentoval. Moc s tím ale nepočítám, byl na mistrovství už loni,“ řekl před nedávnými Švédskými hrami generální manažer národního týmu Petr Nedvěd, který má komunikaci se zámořskými legionáři na starosti. S Hronkem je prý domluvený. Bude-li elitní bek zdravý, přijede.InfografikaZdroj: Deník

V topícím se Detroitu hraje i mladý ostrostřelec Filip Zadina, momentálně je ale zraněný. To platí i o Ondřeji Kašem z Anaheimu (ten se snad brzy vrátí na led) či ostříleném Vladimíru Sobotkovi, který v Buffalu nehraje od listopadové operace kolene.

Nejhůře je na tom Tomáš Hertl, na jehož ofenzivní schopnosti chtěl reprezentační trenér Miloš Říha hodně spoléhat. Hertl nedávno utrpěl další vážné zranění nohy a v této sezoně si určitě nezahraje. Pro nároďák a jeho medailové ambice jde o citelnou ztrátu. „Mám teď sedm dlouhých měsíců, abych se dal pořádně do kupy. Bude to dlouhé léto,“ poznamenal smolař Hertl.

Vedoucí Sparta přivítala Kladno, za které po delší pauze nastoupil i Jaromír Jágr.
Legendární Jágr slaví 48. Jaký byl jeho rok? Vyrazil minci i řádil na kole

Z dalších hráčů, kteří do play-off zřejmě nepostoupí, se nabízí třeba Pavel Zacha z New Jersey. Jenže tomu moc neprospěly omluvenky v minulých letech: kritizovali ho Říha i Josef Jandač.

V NHL se blíží uzávěrka přestupů, před níž můžou někteří Češi ještě změnit dres. Klíčové ale je, že podle Nedvěda všichni oslovení chtějí na MS. „To je pro nás podstatné. Vím, že to pro ně není jednoduché,“ těší generálního manažera.