Po střele šel do předbrankového prostoru za dorážkou, překonal už bezmocného gólmana Markuse Svenssona a nasměroval tým k výhře na Channel One Cupu nad Švédskem 3:1.

"Takové góly v dnešním hokeji padají. Musíme jít za tou střelou, dorážet a clonit. Já takových gólů moc nedávám, jsem za to dvojnásobně rád," radoval se z rozhodujícího gólu Filippi.

Češi na turnaji prolomili střelecký půst po 90 minutách a 59 vteřinách, když Tomáš Vincour díky šťastné tečované střele Patrikem Hersleym odpověděl na přesilovkový gól Oscara Möllera. "Dokázali jsme si, že i se silnými Švédy můžeme hrát. Už jsme to věděli, když jsme do zápasu šli. Ničeho jsme se nebáli. Když jsme dostali na 0:1, tak to se stane, že v zápase prohráváte, ale nevzdali jsme to," řekl třiadvacetiletý centr.

Češi ve vzájemných zápasech uspěli se Švédskem teprve podruhé z posledních devíti utkání a oplatili výběru Tří korunek listopadovou porážku z Örnsköldsviku 2:6, kde rychle prohrávali. "Švédové mají hodně nebezpečné přesilovky a dali z toho i dneska gól. Bylo to hodně těžké utkání, ale my jsme se dostali zpátky do zápasu a zaplaťpánbůh za to, že jsme dneska vyhráli," těšilo útočníka Magnitogorsku.

Švédové na úvod turnaje ve čtvrtek porazili domácí Rusko 4:1, ale Češi se kvůli tomu soupeře nijak neobávali.

"My jsme dobrý tým a máme tady dobré hráče. Jenom se potvrdilo, že když se nebojíme a dovolíme si, můžeme fakt hrát s každým. V minulých zápasech jsme jen nedávali góly a byla otázka času, kdy to protrhneme. Dneska se to naštěstí stalo. S třemi góly už se dá vyhrát. Dodá nám to sebevědomí, každé vítězství je tady ohromně cenné," prohlásil Filippi.

Vedla k tomu i změna stylu hry v ofenzivě. "Museli jsme zlepšit tlak do branky, postavit jednoho hráče na brankoviště a rvát to tam. Museli jsme hru zjednodušit. Jsme hlavně spokojení, že máme tři body. Teď si ukážeme na videu, co bylo špatně a co dobře. Bylo tam dneska hodně pozitivních věcí, čeho se budeme držet dál," uvedl Filippi.

Stejně tak sebevědomě chtějí jít do nedělního závěrečného vystoupení na Channel One Cupu proti Rusku, které rozdrtilo Finy 8:1. "Nesmíme se bát hrát hokej. Pak to dobře nedopadne. Musíme si dovolit, věřit si. Co budeme hrát, ještě nevíme, to nám všechno řeknou trenéři," dodal odchovanec Liberce.