Úřadující šampiony dělila v semifinále se Spartou sekunda od konce sezony, zlatý sen ale stále trvá. Vzdát se? S tím na Oceláře nechoďte. To není v třinecké DNA. Aura kolem mistrovského týmu trvá, do finále se probojoval popáté za sebou.

Hokejová famílie Musilových. Nejstarší, táta František a jeho dva synové David (plnovous) a Adam hráli a stále hrají za pardubické Dynamo.
Dvojitá hrdost David a Adam. Na kluky se může trenér spolehnout, říká otec Musil

„U nás máme heslo familia… Obrovská týmová síla. Jeden maká za druhého. Makat, zblokovat střely, to je to, čím se řídíme. Ve všem si pomoct. A nevzdat se. Což jste mohli vidět. Důležitá je víra. V tým, v druhého hráče vedle. To nás posouvá dál,“ vykládá třinecký brankář Ondřej Kacetl.

Na finálovou bitvu s Pardubicemi, která vypukne na východě Čech v úterý v 18.00, se těší. „Nebudu lhát, chceme znovu vyhrát,“ pousmál se.

Čtyři výhry od trofeje

Jenže to samé chtějí i Pardubice. „Až přijdeme před prvním finálovým zápasem do kabiny nebo až se vhodí první buly, tak si uvědomíme, že jsme jen čtyři výhry od toho, co chceme,“ říká k finálové sérii obránce Jan Kolář, který byl v roce 2012 součástí dosud posledního mistrovského týmu Dynama. „Naše parta je skvěle nastavená, funguje nám to, což jde vidět i na ledě,“ dodává.

Boj o extraligové zlatoBoj o extraligové zlatoZdroj: Deník

Velkou roli bude hrát i síla očekávání. „Třinec má dobité hráče. Na druhé straně už několikrát ukázali neskutečnou sílu, naposledy v semifinále. A to nejen jako tým, ale celá organizace. Pardubice mají hvězdy, ale jsou pod obrovským tlakem. To je pro ně zase lehce nevýhoda,“ míní Rostislav Olesz, někdejší reprezentační útočník a nyní televizní expert.

Klíčoví hráči finalistů Daniel Voženílek (vlevo) z Třince a Lukáš Sedlák z Pardubic
Polemika Deníku k finále: Pardubice versus Třinec. Kdo získá mistrovský titul?

„Půjdeme do roboty. Zase navlečeme montérky, pracovní rukavice a povalíme dál,“ prohodil třinecký kouč Zdeněk Moták.