„Potkají se dva týmy, které mají nejlepší složení mužstev v extralize,“ je přesvědčen hokejový analytik Martin Hosták. Bude se radovat obhájce – Sparta? Nebo se štěstí nakloní a primát urvou Pardubice? To nikdo dnes netuší. Vše se vyřeší nejpozději 16. dubna, to je na programu možný poslední duel.

Pražskému klubu by měl výrazně pomoci k vysněné metě útočník Jan Hlaváč, který ve Spartě zůstane i v příští sezoně. Klub na něj uplatnil opci. „Už když jsem podepisoval loni, tak jsem si myslel, že tu budu působit dva roky. To se potvrdilo,“ řekl zkušený forvard.

Na pardubické straně může v kláních pomoci obránce Martin Čech. Ten má ale zlomený článek na palci levé ruky. Otázkou tedy zůstává, zda nastoupí. Pokud ano, tak mu může pomoci chránič Jaromíra Jágra, který používal na předminulém mistrovství světa. Pouze by se tepelně upravil speciální plast na jeho ruku.

„Zkusíme dostat do rukavice dlahu a zafixovat. Zatímto ale není žádná sláva,“ říká Čech na stránkách klubu. Hokejová slavnost, vypjaté momenty, euforie, zklamání, nervy na pochodu, vítězné chorály, vyprodané stadiony, to vše bude v následujících dnech kořením českého hokejového národa.

 

 

Mohlo by vás zajímat

BRANKÁŘI:

Tomáš Duba odchytal v play off deset zápasů a vychytal osm vítězství. Ač nemá tolik zkušenosti z vyřazovacích bojů, věří si. Ján Lašák si připsal o dvě utkání více, ale co do počtu výher je na tom stejně jako jeho rival. On by se měl lépe vyrovnat se stresem, které fi nálové klání přináší. Je zkušenější.

OBRÁNCI:

Dvakrát dostala sparťanská obrana pět branek. Jednou od Zlína a jednou od Liberce. Sedmkrát odešla ze zápasu, aniž by více jak dvakrát inkasovala.
Pardubické zadní řady těží z vyrovnaných výkonů. Ani jednou nedostaly více jak tři branky. Pětkrát po skončení utkání svítil v kolonce obdržených
branek maximálně jeden neúspěch.

ÚTOČNÍCI:

Útočníci trenéra Františka Výborného nastříleli v deseti zápasech třicet branek. Nejlepším střelcem jeho týmu je Petr Ton, který vstřelil sedm gólů. Svěřenci Miloše Říhy byli o dva zásahy přesnější, ale také sehráli o dva duely více. V dresu Východočechů je ve střelbě nejproduktivnější Petr Sýkora s deseti trefami.