Moeller se tak utká o titul s obhájcem triumfu pražskou Spartou a první zápas je na programu ve středu na východě Čech. Přesně po šesti minutách úvodního dějství už bekhendem otevřel skóre Brabenec, který se dostal před Lašáka po Hudcově zadovce zpoza branky. Za domácí zahrozil poprvé až v 8. minutě Andrašovský, ale přestřelil.

V 11. minutě se radovali pardubičtí fanoušci z vyrovnání. Cetkovský obešel ve středním pásmu Brabence a situaci dva na jednoho vyřešil sám přesnou střelou k pravé tyči Turkovy branky. Jen pár vteřin po návratu z trestné lavice Hlinka z pravého křídla překvapil Turka bekhendovou střelou do volného prostoru k pravé tyči. V 31. minutě pojistil vedení po Pucherově vyhraném vhazovaní přesnou ránou do pravého horního rohu Andrašovský. Vzápětí se paradoxně hosté dostali k přesilovce po Posmykově faulu, protože Blažek v pádu nekontrolovatelně zasáhl českobudějovického beka hokejkou do obličeje a dostal dvojitý trest. Posmyk s naraženou horní čelistí odstoupil ze hry.

Po nevyužitých šancích Hudce a Gulaše definitivně srazil Jihočechy v jejich oslabení nešťastný vlastní gól Tomana osm vteřin před druhou přestávkou, který byl připsán Ondřejovi.

Do závěrečného dějství nahradil v brance Jihočechů Turka Chábera, a přestože v 44. minutě trošku kuriózně překonal Lašáka bekhendem Hudec, Východočeši si výhru v klidu pohlídali. Nemuselo je ani mrzet, že nevyužili krátkou přesilovku pěti proti třem. Statisticky nejlepší gólman play off Lašák už za svá záda puk nepustil stejně jako náhradník Mountfieldu. Hosté totiž inkasovali po svém tlaku až na konci tříminutové power play, kterou v závěrečných 47 sekundách znásobilo Čáslavovo vyloučení. Dvě vteřiny před sirénou dovezl puk do prázdné branky Rolinek.

MOELLER PARDUBICE - MOUNTFIELD Č. BUDĚJOVICE 5:2

Branky a nahrávky: 11. Cetkovský (Čaloun), 18. M. Hlinka (Andrašovský), 31. Andrašovský (Pucher), 40. Ondřej (Kolář), 60. Rolinek (Píša) - 6. Brabenec (M. Hudec), 44. M. Hudec (Brabenec). Rozhodčí: Homola, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 9150 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:1. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:1.

Pardubice: Lašák - Píša, Havíř, Snopek, Linhart, M. Šeda, Čáslava, Koma - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Andrašovský, Pucher, Pivko - Kolář, Blažek, Ondřej - Čaloun, Cetkovský, F. Mrázek.

České Budějovice: Turek (41. Chábera) - Vágner, Toman, Mucha, Kutlák, Posmyk (35. Bolf), Vydarený - M. Hudec, V. Hübl, Hřebejk - Mertl, Brabenec, Sailer - Šimánek, Vak, Kotrla - Gulaš, Stantien, Hašek - od 36. navíc L. Květoň. Trenéři: Jandač a Kupka.