Gólem a asistencí se na výhře týmu kouče Olega Znaroka podílel útočník Sergej Kalinin, který se do sestavy dostal místo zraněného Andreje Loktionova. "Samozřejmě, byl jsem z debutu nervózní. Moc jsem toho včera v noci nenaspal, ale všechno šlo dobře a brzy jsme dali gól," řekl Kalinin a poukázal na úvod utkání, který se Rusku vydařil.

Rusku se vydařil úvod utkání, již po 99 sekundách otevřel skóre důrazný Tichonov, který na brankovišti dotlačil puk za Koskinenova záda. Jeho gól ale musel potvrdit videorozhodčí.

Ve 4. minutě putovali na trestnou lavici postupně Palola a Kivistö a Rusko přesilovku pět na tři využilo. Na 2:0 zvýšil Ovečkin, který se trefil ze své oblíbené pozice na levém kruhu. I Finové se ale následně prosadili v početní výhodě, v 10. minutě zamířil přesně pod horní tyč Hietanen.

Na přelomu první a druhé třetiny se na ledě přitvrdilo a nejvíce to odnesl Jormakka. Všechny situace vyděsila - po ataku Šipačova opustil kluziště na nosítkách.

I další branka padla v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě, Kuljomin se ale trefil při ruském oslabení, když jeho bekhendová střela skončila nečekaně za Koskinenovými zády.

V 27. minutě mohli snížit Salomäki a Lehterä, ani jeden z nich ale Bobrovského nepřekonal. Místo toho se na druhé straně trefil Kalinin, jenž získal Rusku již tříbrankový náskok. V závěru druhé části ale utkání zdramatizoval Karalahti, rovněž v přesilové hře.

Vstřelit kontaktní třetí gól se už ale Finům ve třetí třetině nepodařilo. Ani v power play, ke které se kouč Westerlund odhodlal již v 58. minutě. Ukončilo ji ale Jokinenovo vyloučení.

"Pomohli nám i fantastičtí diváci, kteří nás neuvěřitelně podporují. A samozřejmě, že jsme byli motivovaní i tím porazit Finsko, s kterým jsme řadu zápasů prohráli," dodal Kalinin a poukázal mimo jiné na nečekanou ruskou porážku ve čtvrtfinále olympijského turnaje v Soči.

Skupina B:

Finsko - Rusko 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Hietanen (Lehterä, Kontiola), 40. Karalahti (Lajunen, Jokinen) - 2. Tichonov (Kalinin, Bělov), 5. Ovečkin (Orlov, Zaripov), 23. Kuljomin, 35. Kalinin (Zaripov, Tichonov). Rozhodčí: Nord, Vinnerborg (oba Švéd.) - Hull (Kan.), Lederer (ČR). Vyloučení: 6:7, navíc Kontiola (Fin.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 13.934.
Finsko: Koskinen - Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Marttinen, Lajunen - Lehterä, Kontiola, Komarov - Palola, Jokinen, Pakarinen - Jormakka, Immonen, Huhtala - Savinainen, Wirtanen, Sallinen - Salomäki. Trenér: Erkka Westerlund.
Rusko: Bobrovskij - Denisov, Orlov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev, Čudinov - Plotnikov, Šipačov, Ovečkin - Kuljomin, Anisimov, Širokov - Zaripov, Kalinin, Tichonov - Kuzněcov, Burmistrov, Dadonov. Trenér: Oleg Znarok.

Tabulka:
1. Rusko 2 2 0 0 0 9:2 6
2. USA 2 2 0 0 0 9:3 6
3. Německo 2 1 1 0 0 5:3 5
4. Lotyšsko 2 1 0 0 1 5:5 3
5. Bělorusko 2 1 0 0 1 5:7 3
6. Kazachstán 2 0 0 1 1 2:6 1
7. Finsko 2 0 0 0 2 4:7 0
8. Švýcarsko 2 0 0 0 2 2:8 0