Turnaj v Lotyšsku a Bělorusku se bude konat od 7. do 23. května. O pořadatelství se ucházelo i Finsko s městy Tempere a Helsinky, v hlasování ovšem dostaly přednost Minsk a Riga, kam zavítá MS podruhé v historii.

Hokejové mistrovství světa tak už zná od dnešního dne pořadatelské země následujících čtyř šampionátů. V nejbližších třech letech uspořádá MS vždy jedna země. Příští rok se týmy sjedou do Kodaně a Herningu (Dánsko).

Rok 2019 bude pro české fanoušky z pohledu cestování nejatraktivnější, MS uspořádá Bratislava a Košice. Následující šampionát bude v režii Švýcarska, zápasy se odehrají v Curychu a Lausanne.

Především mistrovství na Slovensku bude zřejmě hodně sledované. Slovenský hokej v posledních letech nezažívá zrovna optimistické období. Naopak. Hádky jsou na denním pořádku, liga ztrácí úroveň a národnímu týmu letos hrozil sestup z elitní světové skupiny.

Hádky ve slovenském hokeji

Výběr trenéra Zdeno Cígera skončil nejhůře v historii, když obsadil 14. místo s jedinou výhrou na kontě (porazil v prodloužení Itálii). „Loni bojkot, letos sabotáž," čílil se pro slovenská média kouč. Už když slovenský tým, který tvořili po omluvenkách hvězd NHL pouze hráči z evropských týmů, odjížděl do Kolína nad Rýnem, neměl důvěru kritiků ani fanoušků. „A ti kluci to cítili," dodal Cíger.

Při pohledu na to, jak jedna opora ze zámoří za druhou odmítá přijet na MS, se nedalo nezavpomínat na bojkot, který ochromil slovenský hokej před dvěma lety. Tehdy hráči protestovali proti svazovému šéfovi Igoru Němečkovi.

A problémy na Slovensku trvají dál. „Nemůžeme přece před mistrovstvím světa šetřit na hokejkách, na bruslích nebo na výživě," rozčílil se kouč Cíger. A souhlasil i manažer reprezentace. „Před šampionátem jsme měli mítink, kde bylo řečeno, co si hráči můžou objednat a za kolik," popsal Švehla.

Zlepší se do dvou let situace ve slovenském hokeji? Hráči zpod Tater by takový impulz rozhodně potřebovali…

SVOU CESTU na sever, která začala v Mladé Boleslavi a vedla přes Prahu, Berlín a Rujánu do Stockholmu, má za sebou Škoda Karoq, mladší bratr Kodiaqa a nástupce Škody Yeti.Škoda a hokej patří k sobě
Hlavním sponzorem MS v hokeji bude i následující čtyři roky Škoda Auto, prodloužila kontrakt. Mladoboleslavská automobilka pojí své jméno s hokejovým šampionátem už od roku 1993. Pětadvacetileté angažmá bylo mimo jiné oceněno i zápisem do Guinessovy knihy rekordů za „nejdelší hlavní sponzoring v historii sportovních mistrovství světa".

„Toto angažmá značnou měrou přispělo k výraznému posílení image a známosti značky Škoda na mezinárodním trhu," uvedl předseda představenstva automobilky Bernhard Maier v tiskové zprávě. „Lední hokej je celosvětově oblíbený dynamický, zemitý a především sympatický sport. Tyto hodnoty značka Škoda sdílí. Zkrátka: Lední hokej a Škoda patří k sobě," dodal.