Národní tým i díky jeho výkonu porazil Švédsko jasně 3:0. „Každé utkání je důležité, ať už jde o Němce, Slováky nebo Švédy. Nechci zápasu dávat příliš velkou váhu, ale jsem za výhru rád,“ uvedl šestadvacetiletý brankář.

Jak moc vás těší, že jste soupeři nepovolil ani jeden gól?

Hodně. Především jsem ale rád, že jsme zvítězili. Proti Švédům se nevyhrává každý den.

Oproti čtvrtečnímu utkání s Finskem jste přeřadili na vyšší rychlostní stupeň…

I ve čtvrtek jsme předvedli výborný výkon, bohužel nám to tam nepadlo. Finům výborně zachytal gólman. Oba zápasy jsme odehráli na hranici svých možností.

Je vítězství o to sladší, že proti vám stál švédský výběr nabitý hvězdami z NHL?

Asi ano. Možná se z vítězství budu víc radovat večer na hotelu, teď to nevnímám. Jsem rád, že jsme vyhráli, je konec a můžu si jít lehnout a trošku odpočívat.

Byl zápas hodně fyzicky náročný?

Stejně jako v přípravných utkáních na Slovensku bylo v hale strašné vedro. Možná mám ale jen špatnou fyzičku. (smích)

Ve třetí třetině Švédi tlačili na vyrovnání. Byla poslední část hry nejtěžší?

Nevím, kolik na mě šlo střel v poslední třetině, ale nejvíc Švédi tlačili na konci první části, když hráli dvě přesilovky. To byly nejtěžší momenty.

V brance soupeře stanula legenda New York Rangers Henrik Lundqvist. Jak moc jste ho chtěl v utkání předčít?

Jsem hlavně rád, že jsem si proti němu zachytal. Neberu ho extra jako soupeře. Jsem šťastný, že jsem si proti takovému panu brankáři mohl vůbec zachytat a měl možnost porazit ho.

Prohodili jste pár slov při podávání rukou po skončení duelu?

Zeptal jsem se ho, jestli se s ním můžu vyfotit a on souhlasil. (úsměv)

Vystavíte si společnou fotku?

Možná si ji vylepím na vchodové dveře, ještě uvidím. (smích) Možná ji budu někde sdílet, ať dostanu nějaké lajky. Dělám si legraci. Jsem moc rád, ale nedělám z toho nějakou vědu.

Hlasitě jste si řekl o místo v bráně reprezentačního výběru. Jak moc je pro vás utkání se Švédy důležité v boji o pozici gólmanské jedničky?

Každé utkání je důležité, ať už jde o Němce, Slováky nebo Švédy. Nechci zápasu dávat příliš velkou váhu, ale jsem za výhru rád.

Díky ní jste si udrželi šanci na celkové vítězství v turnaji…

Zvládnout turnaj co nejlépe je nejdůležitější. Osobní výsledky jsou na druhé koleji. Pokud turnaj vyhrajeme, tak se nám na mistrovství světa pojede lip. Tedy pokud pojedu i já.

Co říkáte diváckou kulisu v Brně?

Výborná. Brno se opět ukázalo. Znám místní publikum z extraligy. Je tady nejlepší atmosféra v lize. Dnes to fanoušci potvrdili.