Podobně, jako v předchozích čtyřech zápasech, i tentokrát vstoupili do zápasu Liberečtí výrazně lépe. Ve 2. minutě se kotouč dostal na hůl Tomáše Filippiho, který ranou z první prostřelil přesouvajícího se ho Čiliaka. Tygři hýřili aktivitou a brankář Brna byl pod velkým tlakem, kterému jen tak tak odolával.

I přes spoustu šancí nicméně Liberec žádný další puk za záda Čiliaka neprocpal. V závěru první periody se Kometa vydala do ojedinělého útoku, a hned z něj vytěžila maximum. 48 vteřin před sirénou zužitkoval Peter Mueller přihrávku od Kusky a propálil domácího muže v brance.

Rozhodla druhá třetina

Perfektní vstup domácích následoval i na startu druhé třetiny. Petr Jelínek si najel mezi kruhy, počkal si, a poté chytrou střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť. Následovala vyrovnaná pasáž, ve které nebylo k vidění příliš mnoho šancí. Ve 36. minutě ale uzamkli domácí Kometu v jejich obranném pásmu, a Ladislav Šmíd po dokonalé kombinační souhře usměrnil touš nechytatelně za záda brankáře.

Pro Kometu mohlo být ještě hůř. Pár vteřin na to jeli Liberečtí do přečíslení ve třech na jednoho. Lenc vzal celou akci na sebe, nicméně Čiliaka nepřekonal. Do třetí třetiny tak šli domácí s nadějným náskokem 3:1.

Pojistka do prázdné branky

Jenže Brno rozhodně nechtělo dát svou kůži lacino. Ve 47. minutě se hosté rozjeli do rychlé protiakce a Martin Zaťovič poslal puk přesně do horního růžku domácí branky. To svěřence Libora Zábranského samozřejmě nakoplo a hosté se hnali za vyrovnáním.

Jenže v 56. minutě vrátil dvojbrankový náskok Liberci Petr Jelínek a Kometa už neměla čas ani síly na to s výsledkem něco udělat. V závěru to hosté sice zkusili bez brankáře, ale Bílí Tygři zpečetili vítězství střelou do prázdné Filippi. Liberec tak vyhrál 5:2 a v sérii se tak ujal vedení 3:2.

Ohlasy trenérů:

Kamil Pokorný (Kometa Brno) "První třetina přinesla aktivitu domácích. Zápas jsme ztratili ve druhé třetiny, kde jsme byli velmi pasivní. Myslím si, že to byla naše nejhorší pasáž v sérii. Jsme zklamaní, ale musíme se poučit z toho, že tak jak jsme hráli v prostředí

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec) "Znovu rozhodly detaily. Opět, jako v předchozích zápasech jsme měli lepší vstup do třetiny, a to rozhodlo."

Bílí Tygři Liberec - Kometa Brno 5:2 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Filippi (M. Kvapil, Ševc), 21. P. Jelínek (L. Krenželok), 37. Šmíd (M. Kvapil, T. Hanousek), 56. P. Jelínek (Lenc), 59. Filippi – 20. Mueller (Kusko), 47. Zaťovič (Mueller, L. Čermák).

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd (A), Havlín, Ševc, Doherty – Ordoš, L. Hudáček, Birner – Lenc, Filippi, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek (C), L. Krenželok – Lakatoš, Redenbach, J. Vlach.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Barinka, Z. Michálek, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel – Mueller, P. Holík, Zaťovič – M. Erat, Hruška, Orsava – P. Kratochvíl, Kusko, Plášek ml. – Mallet, L. Čermák (C), Dočekal.
Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Lhotský, Svoboda