Česká hokejová legie v dresu Floridy o sobě dala ve středu zase pořádně vědět.

Michael Frolík zazářil na ledě Buffala dvěma zásahy do černého, Rostislav Olesz přidal gól a asistenci a zezadu všechno jistil spolehlivý Tomáš Vokoun.

Podtrženo, sečteno – Panthers porazili Sabres na jejich vlastním ledě 6:2 a po nejistém vstupu do sezony zažívají pohodové časy. Vyhráli šestý z posledních devíti mačů.

„Myslím, že teď hrajeme mnohem lépe jako tým,“ řekl k tomu gólman Vokoun. „Kluci si uvědomili, co musí pro vítězství udělat. Někteří si předtím na ledě dělali, co chtěli. A s tím v téhle lize nemůžete uspět,“ dodal.

Vokoun si v Buffalu připsal šestadvacet úspěšných zákroků. Frolík se poprvé prosadil v závěru první třetiny, podruhé využil přesilovku v 58. minutě. Olesz chvíli potom poslal puk do prázdné branky domácích.

„Dnes jsme udělali až příliš chyb. Ztráceli jsme hodně puků a nedokázali jsme je pak vybojovat zpět,“ analyzoval příčiny porážky kouč Sabres Lindy Ruff.

Dva góly Milana Hejduka na vítězství Colorada nestačily

Stejně jako Frolík vstřelil ve středu dva góly i Milan Hejduk. Zkušený kanonýr se z toho ale moc neradoval. Jeho Colorado totiž stejně prohrálo v Edmontonu 4:6. Na straně domácích pečetil úspěch trefou při power play soupeře Aleš Hemský.

První dvě třetiny se přitom hráčům Avalanche povedly. „Když jdeme do třetí části s vedením 4:3, navíc na cizím ledě, musíme prostě najít způsob, jak vyhrát. Nám se to dneska nepovedlo,“ neskrýval nespokojenost trenér Colorada Joe Sacco.

Hejduk dal v zápase svůj devátý a desátý gól sezony a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. V tabulce střelců celé NHL je tak nyní na šestnácté příčce. Olejář Hemský má na kontě jedenadvacet bodů (šest gólů, patnáct asistencí) a je dvanáctý mezi nahravači.

Phoenix si z Minnesoty odvezl vítězství 3:2. Útočník Radim Vrbata se na něm podílel gólem a asistencí, své statistiky o jednu přihrávku rozmnožil také jeho kolega Martin Hanzal. Kojoti předchozích sedm duelů v Minnesotě prohráli.

Buffalo - Florida 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)
Branky:
15. Stafford, 55. MacArthur - 19. a 58. Frolík, 22. Weiss, 51. Stillman, 59. Olesz, 59. Moore (Olesz). Střely: 28:24. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval dvě branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 92,85 procenta.

Detroit - Dallas 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky:
27. Zetterberg - 10. Ribeiro, 24. Niskanen, 53. Eriksson. Střely: 32:32.

Minnesota - Phoenix 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky:
43. Brunette, 56. Miettinen - 22. Vrbata (Hanzal), 49. Vandermeer (Vrbata), 56. Upshall. Střely: 26:32.

Edmonton - Colorado 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)
Branky:
17. Horcoff, 21. Brule, 40. Gagner (Šmíd), 43. Potulny, 52. O'Sullivan, 60. Hemský - 9. a 19. Hejduk, 22. Jones, 32. Cumiskey. Střely: 33:18.

Los Angeles - Philadelphia 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky:
15. Stoll, 53. Doughty - 28. Pyörälä, 39. M. Richards, 42. Van Riemsdyk. Střely: 39:20.