Před loňským mistrovstvím světa vypomáhal při tréninku před příjezdem Alexandra Saláka, tentokrát jej kouč Vladimír Růžička pozval do letního přípravného kempu.

"Když jsem viděl, že pan Růžička bere mladé hráče, tak jsem doufal, že bych mohl jet taky," uvedl čtyřiadvacetiletý brankář v rozhovoru před úvodním tréninkem v Rokycanech.

Byl rád, že se mezi vybrané vešel. "Uvědomuji si, že je to tréninkový kemp, takže bych se chtěl ukázat trenérům. Pak bude záležet na tom, jak to půjde v sezoně. Je to ale první krůček," řekl Furch, jenž prošel reprezentačními výběry všech kategorií.

Má výhodu, že jej kouč Růžička dobře zná z působení ve Slavii, kde ho pět sezon vedl. "Samozřejmě, že jemu se asi předvést nemusím, ale jsou tady další trenéři. Třeba trenér gólmanů," usmíval se Furch, který má za sebou povedenou letní přípravu. Pražané zatím vyhráli všech osm zápasů.

"Takhle povedenou přípravu jsem asi ještě neměl. Je to ale jen příprava, v lize to můžeme být jinak. Doufám ale, že ne," řekl Furch.

Jednička Slavie podobné výsledky nečekala. "Asi bych kecal, kdybych řekl, že jsem počítal, že vyhrajeme osm z osmi zápasů. I nás v kabině to mile překvapilo," uvedl Furch, jenž se stal prvním hráčem Slavie, jehož Růžička po svém odchodu z klubu k reprezentaci povolal. "To mě ani nenapadlo. Jen jsem si všiml, že teď jsem jediný," řekl.

Přestože gólmanská trojice Furch, Šimon Hrubec a Matěj Machovský, pozvaná na soustředění, patří do stejné generace, osobně se neznají. "Známe se jen jako soupeři. Na žádném srazu jsme se asi nepoznali," přemýšlel Furch. Do Rokycan přijel v klidu, k nervozitě nebyl důvod. "Nejsou tady žádné zápasy, tak není potřeba být nervózní," uvedl.