Češi v akci. Furch vychytal výhru Omsku, na dva góly přihrál Sobotka

Moskva - Útočník Vladimír Sobotka dvěma asistencemi a brankář Dominik Furch 38 zákroky pomohli v Kontinentální lize hokejistům Omsku k výhře 4:1 na ledě Medveščaku Záhřeb. Sobotka připravil první dva góly zápasu přihrávkami zpoza branky už v úvodních sedmi minutách.

1.12.2016

Brankář Dominik Furch.Foto: ČTK/Roman Vondrouš

Furch inkasoval až v závěru druhé třetiny a k jeho překonání přispěl asistencí i Jakub Krejčík. Omsk naplno bodoval po dvou porážkách a upevnil si vedení v Černyševově divizi.

Jediný gól v normální hrací době dostal také Pavel Francouz, který v brance Čeljabinsku dlouho držel na ledě Jokeritu Helsinky naděje na druhé čisté konto za sebou. V 51. minutě ale Ville Lajunen využil přesilovku ve vyrovnávací gól a 22 sekund před koncem prodloužení rozhodl zápas Rasmus Rissanen. Traktor prohrál po třech předchozích výhrách, tři vítězství za sebou má teď na kontě finský celek.

Kontinentální hokejová liga:

Chabarovsk - CSKA Moskva 1:2, Vladivostok - Čerepovec 2:1, Kunlun Red Star - Petrohrad 3:5, Lada Togliatti - Spartak Moskva 3:1 (za hosty Radil 0+1), Kazaň - HK Soči 1:3, Nižněkamsk - Nižnij Novgorod 6:5 v prodl., Jokerit Helsinky - Čeljabinsk 2:1 v prodl., Záhřeb - Omsk 1:4 (Krejčík 0+1 - Sobotka 0+2).

1.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
Provoz u Postoloprt se přesunul na novou silnici, z té původní bude dálnice D7.
1 5

Stavba dálnice D7 nabrala skluz, auta na nový úsek vyjedou později

Podporujete, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti?
13 23

Jak to vidí Petr Koděra: Konečně se do sebe opřeli

Studenti vyzpovídali uchazeče o Hrad. Nejvíce je přesvědčil Jiří Drahoš

/VIDEO, ANKETA/ Netradiční debatu s prezidentskými kandidáty uspořádal v pondělí Deník. Šestice uchazečů o Pražský hrad diskutovala ve vlaku z Prahy do Ústí nad Labem a zpět.

Rozhovor s Novotnou? Zdvořilost, šarm a jasné názory

Jemná, zdvořilá a distingovaná dáma. Tak působila Jana Novotná letos na jaře, když poskytla rozhovor několika médiím včetně Deníku. Novináře přivítala svým typickým úsměvem a v elegantním krátkém sestřihu.

Budovy Transgas nebudou památkou. Majitel je může zbourat

Soubor budov Transgas na Vinohradské třídě v Praze nebude kulturní památkou. Jejich majitel, který chce na místě stavět nové domy, je může zbourat. S odkazem na rozhodnutí ministerstva kultury to dnes uvedly Hospodářské noviny a Právo. Rozhodnutí o zastavení přezkumného řízení však dosud nebylo doručeno všem účastníkům řízení a ministerstvo je na dotaz ČTK nechtělo komentovat.

Lanovka na Petříně, v zoo a na Smíchově. Které další Praha plánuje?

Pražské lanovky. V metropoli najdeme sice jen tři, ale za to jsou všechny něčím unikátní. Praha se tak pyšní lanovkou z konce 19. století, lanovkou s nejmenším převýšením v celé České republice a nejmenší lanovkou, o které často Pražané nemají ani tušení. Na jaké další lanové dráhy se můžete těšit v budoucnu?