Tím ale poněkud pokazil večer Davidu Rittichovi v brance Calgary, který jinak pochytal devětadvacet střeleckých pokusů. V osmadvacáté minutě zvyšoval Palát už na 2:0, když mu v přesilové hře pomohl i odraz od brusle jednoho z bránících hokejistů. Tampa pak přidala ještě třetí gól, nakonec se ale musela o výhru strachovat, protože Calgary dokázalo snížit na rozdíl jediné branky. Nakonec ale srovnat nedokázalo.

Zleva hokejista Philadelphie Jakub Voráček a Adam Fox z  New York Rangers.
Voráček zařídil čtyři góly, gólman Francouz zářil proti Carolině

Pastrňák si tentokrát s brankou pospíšil, prosadil se už v páté minutě, když od mantinelu propálil brankáře Islanders a otevřel střelecký účet utkání, v němž nakonec Boston přehrál newyorské hokejisty 5:0. Vysoké vítězství podpořil asistencí i David Krejčí. Pastrňák je díky gólu stále na čele tabulky střelců NHL, kterou vede o dvě trefy před Austonem Matthewsem.

Kaut vylepšil své střelecké statistiky na konci druhé dvacetiminutovky, když zvyšoval na 2:0 na ledě Nashvillu. Francouz kapituloval až v závěru utkání a Coloradu nakonec bralo body za výhru 3:2.

Dominik Kubalík  - Utkání NHL Global Series: Philadelphia - Chicago, 4. října 2019 v Praze.