Gól mě zbavil nervozity, přiznal navrátilec Straka

Plzeň - Bývalý útočník New Yorku Rangers Martin Straka zase vyjel na český extraligový led.

10.9.2008

Martin Straka dovedl svou Plzeň k vítězství nad Zlínem.Foto: DENÍK/Vlastimil Leška

Fanoušci vyvolávali jeho jméno už před zápasem a bouřlivý aplaus rozjásaného publika sklízel Martin Straka i během úterního duelu se Zlínem.

Ofenzivní lídr a generální manažer hokejové Plzně v jedné osobě se diváků odvděčil výborným výkonem. „Atmosféra byla bezvadná. Užíval jsem si ji, díky za podporu,“ vzkazoval svým příznivcům šestatřicetiltý matador.

Možná symbolicky v 10. minutě otvíral skóre zahajovacího zápasu nové extraligy. Pálil mezi Murínovy betony a nasměroval Plzeň k výhře 6:2.

„Ten gól mě zbavil nervozity. Malinko to ze mně spadlo,“ říkal zkušený centr. V přípravě neskóroval a tohle byl jeho první gól za Plzeň po návratu z NHL. „Přišel v pravý čas. Vampi (Vampola – pozn.) akci skvěle vymyslel a já už se jen bál, abych puk dobře trefil. Povedlo se,“ vybavil si plzeňský kapitán.

Mužstvo pak pochválil za odhodlaný výkon. „Utkání jsme rozehráli s velkým nasazením. Přežili jsme úvodní oslabení a potom jsme už byli jasně lepší,“ ohlížel se za svou obnovenou premiérou v extralize Straka. „Nic mě výrazně nepřekvapilo. Věděl jsem do čeho jdu.“

Bývalý útočník New York Rangers v úterý tvořil hru, překypoval rychlostí i nápady, ale nachomýtl se i k snížení Zlína na 1:2. „O tom hráči za sebou jsem nevěděl a na chviličku jsem zaspal. Naštěstí jsme potom dali rychle třetí gól a ovládli jsme hru,“ kál se Straka.

A co říkalo po zápase lidé ze Strakova okolí? "Když Martin hrál, neměli jsme obavy o dění na ledě,“ hodnotil asistent trenér Milan Razým.

„Plzeň má konečně to, co jí dlouho chybělo. Respektovaného vůdce. Nikoliv člověka, který byl za šéfa jen dosazen,“ hledal rozdíl oproti minulým letům útočník Jakub Šindel.

Autor: Karel Sopr

10.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Radek Vondráček
2 9

Hnutí ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka

Andrej Babiš (vlevo) a Jaroslav Faltýnek.
44 9

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Grémium ČSSD naplánovalo mimořádný sjezd. Bude v dubnu

Mimořádný sjezd ČSSD by se měl konat v Hradci Králové 7. dubna, řekl po dnešním večerním jednání užšího vedení strany novinářům úřadující šéf sociální demokracie Milan Chovanec. V tento den ČSSD slaví 140. výročí založení. Šéfové ČSSD se ze sídla strany odebrali do Sněmovny na jednání s představiteli hnutí ANO. Podle Chovance grémium řešilo technické věci, ale také taktiku pro jednání.

FOTOGALERIE: Při smrtelné nehodě se vážně zranili další tři lidé

Smrtelná dopravní nehoda zablokovala v neděli dopoledne silnici mezi Javornou a Železnou Rudou. U odbočky na Zhůří se čelně srazila dvě osobní auta, muž německé národnosti nehodu nepřežil.

Diktátor Mugabe nebude velvyslancem dobré vůle, šéf WHO po kritice obrátil

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) podlehl bouři nevole, kterou rozdmýchalo přidělení titulu Velvyslanec dobré vůle dlouholetému prezidentovi Zimbabwe Robertu Mugabemu. Přestárlý jihoafrický dikátátor se tak zdravotnickým embasadorem nestane.

Extraliga po 16. kole: Zlín slavil v mocném finiši. Vondrka odbrzdil Piráty

/FOTOGALERIE/ Že na vítězství stačí necelé tři poslední minuty zápasu doma ukázali hokejisté Zlína v mocném finiši. Zlínští hostili Liberec, který v samém závěru pohodlně vedl 2:0. Jenže Zlín v 58. minutě snížil Robertsem Bukartsem a v čase 59:44 vyrovnal Freibergs. Obě branky dali domácí při hře bez brankáře. V následném prodloužení vystřelil Beranům dva body Honejsek.