Gudas nejen nahrával na góly, ale rozdal také šest hitů, nejvíce ze všech. Sezonu začal šestadvacetiletý český bek na tribuně, protože si odpykával šestizápasovou suspendaci za faul na Austina Czarnika. Po návratu pokračuje v tvrdé hře, ale místo trestných minut mu naskakují kanadské body. Má jich už sedm (1+6), zatímco za celý minulý ročník si jich připsal 14 (5+9).

Philadelphia položila základ úspěchu v 10. minutě, v níž dvěma góly zlomila bezbrankový stav. Ve druhém případě Gudas po vyhraném vhazování vyhodil puk podél mantinelu, s vypětím všech sil ho dojel Matt Read a v pádu uvolnil skórujícího Michaela Raffla. Winnipeg v prostřední části dvakrát snížil na rozdíl jedné branky a definitivní uklidnění do domácích řad vnesla až poslední minuta, kdy při power play skóroval do prázdné branky Brandon Manning po Gudasově přihrávce.

"Cenné vítězství," uvedl gólman Philadelphie a hlavní hrdina zápasu Steve Mason, který kryl třicet střel. Při absenci Michala Neuvirtha se chopil šance, ve třech utkáních inkasoval jen pětkrát a týmu pomohl vybojovat pět ze šesti bodů. Před zraněním českého gólmana patřil podle brankářských statistik k nejhorším v lize a v deseti startech měl jen dvě výhry. "Nekoukám příliš dopředu, stejně tak musíte mít krátkou paměť na to, co se stalo. Jdu den po dni a snažím se vydat to nejlepší, co ve mně je," uvedl Mason.

Floridu deptal Brown

Elitní formace Toronta nejen že "vymazala" první řadu Floridy s Jágrem na pravém křídle, ale zároveň vstřelila i čtyři branky. Hrdinou zápasu byl Connor Brown, který dvě branky dal a na dvě přihrál. "Byl to jeden z těch zápasů, ve kterých máte pocit, že přitahujete puky. Měli jsme i štěstí na odrazy, kterých jsme dokázali využít," uvedl Brown, který v zápase upravil skóre na 1:0 a 2:1.

A jeho trefy byly přesně takové, jak popsal. Při první tečoval puk na hranici pravidel a rozhodčí původně gól kvůli hře vysokou holí neuznali. Po poradě ale změnili verdikt. Ve druhé situaci chtěl v brejku dva na jednoho přihrát, ale povedlo se mu to tak "mistrovsky", že jeho pas z úrovně brankové čáry skončil za zády gólmana Floridy.

"Nebyl to můj nejlepší zápas," přiznal sebekriticky James Reimer, který chytal poprvé proti svému bývalému klubu. Ale nebyl sám. "Spousta jich nehrála vůbec dobře, to se mi nelíbilo. Scházelo mi nasazení, bojovnost. Hráli jsme možná dvacet minut z celého zápasu a to samozřejmě nestačí. Chybí nám dva klíčoví hráči (Nick Bjugstad a Jonathan Huberdeau), ale neměl by to být takový rozdíl," uvedl kouč Floridy Gerard Gallant.

Granlund zařídil porážku Bostonu

Porážku Bostonu zařídil v čase 59:15 Mikael Granlund, jehož přihrávku si srazil do vlastní branky Adam McQuiad. Gólman Minnesoty Devan Dubnyk kryl 25 střel a vévodí statistikám NHL: průměr inkasovaných branek stlačil na 1,48 a úspěšnost zásahů má 95,2 procenta. Zároveň vychytal nejvíce nul - čtyři. Pastrňák vynechal poslední dva tréninky, ale jeho blíže nespecifikované zranění podle kouče Bostonu Claudea Juliena není vážné a léčba si vyžádá jen pár dní.

V deseti zápasech čtvrtečního programu NHL si asistenci připsali ještě dva čeští hráči. Po přihrávce Pavla Zachy zvýšil střelou od modré čáry Kyle Quince náskok New Jersey na ledě Anaheimu na 2:0. Jenže domácí ještě v prostřední části vyrovnali a v 57. minutě rozhodl o výhře kalifornského klubu Ryan Kesler.

Hanzalovi přálo štěstí

Podobný průběh mělo i utkání ve Vancouveru. Arizona se ujala ve druhé třetině vedení 2:0, přičemž u druhé trefy asistoval Martin Hanzal. Českému útočníkovi přálo štěstí, protože puk mu sjel z čepele tak šikovně, že tím zmátl všechny kromě Tonyho DeAngela, který trefil odkrytou branku. Ale kanadský klub rovněž ještě v prostřední části vyrovnal a obrat na konečných 3:2 dokonal v prodloužení z trestného střílení obránce Ben Hutton.

První gól utkání vstřelil ve Vancouveru Brad Richardson, který ale o chvíli později opustil hrací plochu na nosítkách. Zkušený útočník po střetu s Nikitou Trjamkinem zůstal několik minut ležet na ledě a vypadalo to, že má problémy s pravou nohou. "Odvezli ho do nemocnice a další podrobnější informace nemám. Pravděpodobně budeme jeho zdravotní stav aktualizovat zítra," uvedl trenér Arizony Dave Tippett.

Výsledky NHL:

Buffalo - Tampa Bay 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 33. Franson - 9. Nesterov, 28. Killorn, 40. Kučerov, 58. Point. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17.870. Hvězdy zápasu: 1. Killorn, 2. Nesterov, 3. Johnson (všichni Tampa Bay).

Philadelphia - Winnipeg 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 10. Couturier, 10. Raffl (Gudas), 33. Streit, 46. Simmonds, 60. Manning (Gudas) - 27. Byfuglien, 38. Wheeler. Střely na branku: 22:32. Diváci: 19.432. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Del Zotto (oba Philadelphia), 3. Ehlers (Winnipeg).

Toronto - Florida 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. a 16. Brown, 18. Marner, 28. Komarov, 39. Van Riemsdyk, 58. Gardiner - 11. Ekblad. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.931. Hvězdy zápasu: 1. Brown, 2. Andersen, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Ottawa - Nashville 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 9. Brassard - 3. Sissons, 16. Ellis, 38. Aberg, 51. Neal, 55. Ribeiro. Střely na branku: 21:40. Diváci: 15.480. Hvězdy zápasu: 1. Ribeiro, 2. Rinne, 3. Fisher (všichni Nashville).

St. Louis - San Jose 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 11. a 29. Schwartz, 36. Perron - 7. Couture, 30. Labanc. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.618. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Perron, 3. Stastny (všichni St. Louis).

Minnesota - Boston 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 60. Granlund. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.774. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Rask (Boston), 3. Granlund (Minnesota).

Dallas - Colorado 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Oduya, 11. Ritchie, 20. Eaves - 33. MacKinnon, 42. Grigorenko. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.237. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Eaves (Dallas).

Vancouver - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 36. Sutter, 38. D. Sedin, 63. Hutton z trestného střílení - 22. Richardson, 31. DeAngelo (Hanzal). Střely na branku: 42:36. Diváci: 18.027. Hvězdy zápasu: 1. Sutter (Vancouver), 2. Hanzal (Arizona), 3. Hutton (Vancouver).

Anaheim - New Jersey 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 38. Rakell, 38. Silfverberg, 57. Kesler - 31. Smith-Pelly, 35. Quincey (Zacha). Střely na branku: 23:29. Diváci: 14.954. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Quincey (New Jersey).

Los Angeles - Edmonton 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 6. Forbort, 8. Toffoli, 30. Carter, 54. Setoguchi - 24. Nurse, 29. Klefbom. Střely na branku: 25:30. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Forbort, 3. Toffoli (všichni Los Angeles).

3. Winnipeg 19 9 2 8 56:55 20
4. Minnesota 16 9 1 6 42:29 19
5. Dallas 18 7 5 6 48:59 19
6. Nashville 16 7 3 6 46:44 17
7. Colorado 16 7 0 9 33:45 14