"Rozhodl jsem se na základě zkušeností, které mám jak s vrcholovým sportem, tak s výkonnostním. Věřím tomu, že všechny nabyté zkušenosti, jak manažerské, tak trenérské, mohu předat ve prospěch celého hnutí. Delegátům chci nabídnout možnost nové cesty," uvedl devětašedesátiletý kouč a funkcionář v rozhovoru pro web iSport.cz.

Dominik Hašek.
Hašek šéfem českého hokeje? Uznávaná legenda oznámila kandidaturu

Král je v čele hokejového svazu od roku 2008. Odchod z funkce oznámil loni v září po zveřejnění informací, že za minulého režimu spolupracoval s vojenskou kontrarozvědkou StB.

Svůj záměr kandidovat oficiálně oznámil bývalý legendární brankář Dominik Hašek, spekuluje se, že se o pozici prvního muže českého hokeje bude na červnovém kongresu ČSLH ucházet i další olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr, prezident Asociace profesionálních klubů ledního hokeje Aleš Pavlík, člen výkonného výboru svazu Bedřich Ščerban nebo manažer Síně slávy českého hokeje Otakar Černý.

Hokejový trenér Alois Hadamczik při fotografování pro Deník, 1. září 2020 v Kravařích.
Hadamczik: Ukázali jsme sílu, pomohl Pastrňák. Pešán? Z týmu udělal paskvil

Hadamczik, pod jehož vedením získala hokejová reprezentace medaile na olympijských hrách, mistrovství světa i juniorském světovém šampionátu, v minulých týdnech tvrdil, že se bude o post nástupce Krále ucházet jen v případě, že dojde k nové volbě celého výkonného výboru. Nyní si svoji podmínku rozmyslel.