Konkrétní kroky proberou zástupci fanklubu s vedením Komety po ukončení finále extraligy. „Než finále dohrají, nechceme je tím rozptylovat,“ vysvětlil Smutný.

U výstaviště je však podle brněnského primátora Petra Vokřála pro stavbu haly nejvhodnější místo. Město by kvůli ní nemuselo měnit územní plán. „Je to velmi citlivá událost, takže zatím je vše především v rovině úvah, ale čím dál víc to vypadá jako vhodné řešení,“ upřesnil. Hala tam podle něj může stát v roce 2022.

Na rozdíl od hokejové haly a velodromu je stále nejasné umístění nového fotbalového stadionu. „Řešení je výrazně těžší, protože vhodných ploch pro jeho stavbu v územním plánu města mnoho není. Kdybychom takovou měli, samozřejmě bychom zvažovali posun fotbalového stadionu jinam,“ dodal Vokřál.

Změnu územního plánu, která by Brnu přinesla více ploch pro sport, už radnice řeší. „Předpokládám, že podnikatel Libor Procházka územní řízení napadne, protože všechny záležitosti mezi sebou nemáme vypořádané. Fotbal za Lužánky patří stejně jako hokej, ale neumím si představit, že bychom s ním vyjednávali několik dalších let,“ řekl brněnský primátor. Podnikateli Procházkovi patří za Lužánkami několik nemovitostí, bez jejichž získání nemůže město stadion stavět.

Procházka podobný krok neplánuje. „Jednání mezi mnou a městem se nikam neposunulo. Pokud postaví stadiony jinde, nemám důvod cokoliv napadat. Mých firem se to týkat už nebude,“ vysvětlil podnikatel.

Kromě plánů na stavbu hokejové haly a přesunu velodromu do Komárova připravuje město i další sportoviště. Politici pracují na konceptu výstavby sportovního zázemí včetně nové tréninkové haly a parkoviště u haly Vodova.