Zatímco o výměně Subbana se už chvíli spekulovalo, o přesunu Taylora Halla řeč nebyla, překvapilo to i samotného rodáka z Calgary. „Pro mě to znamená, že si mě v Edmontonu neváží," uvedl čtyřiadvacetiletý Hall v telefonátu se zámořskými médii.

Obrana Edmontonu už potřebovala nutně vyztužit. Veteráni Andrej Sekera a Andrew Ference už mají nejlepší léta za sebou, mladí se od nich sice mají stále co učit, ale obrana Oilers postrádá lídra. Toho Peter Chiarelli našel v mladém Švédovi Adamu Larssonovi, který hrál v posledních pěti sezónách za New Jersey Devils.

Což o to, Adam Larsson je tím pravým, kdo by měl zacelit díry v defenzívě Oilers, je mu teprve 23 let a má za sebou už 274 zápasů v NHL, ale poslal Chiarelli do Newarku adekvátní protihodnotu? Hall neměl o výměně ani potuchy, bere to jako křivdu vůči své osobě a tento tah se samozřejmě nelíbí ani edmontonským fanouškům, kteří si Halla zamilovali.

„Jsem zklamaný z toho, co se stalo. V Edmontonu se budoval kvalitní tým a vedení se rozhodlo mě vynechat. Rozhodně nechci, aby to vypadalo, že mám něco proti New Jersey, to vůbec ne, ale mám svou hrdost. Pro mě to znamená, že si mě v Edmontonu jako hokejisty neváží, je to pro mě velmi frustrující," truchlil Hall.

Ďáblové mohou být spokojení

„Je to cena, kterou musíte zaplatit, když chcete něco změnit," uvedl na tiskové konferenci svolané k objasnění ony výměny generální manažer Oilers Peter Chiarelli. „Je to pro nás i pro Devils velice významný moment. Taylor s Edmontonem strávil dlouhá léta, je to vynikající hráč, který na ledě nechá úplně všechno, za což ho respektuji. Jenže potřebujeme obránce, v posledních čtyřech pěti měsících jsme na tom usilovně pracovali a nakonec se rozhodli pro Adama Larssona. Adam je velice chytrý hráč, skvěle brání, ale dokáže i dobře rozehrát a na ledě může strávit hodně času."

A tak se zdá, že tato odvážná výměna možná nadělá v Edmontonu více škody než užitku. Zato v New Jersey mohou jásat. Taylor Hall je přesně tím typem hráče, kterého Ďáblové potřebují. Je to komplexní levý křídelník s čichem na góly, který dokonale zapadne do formace k Adamu Henriquemu nebo Travisi Zajacovi.

Navíc ho získali poměrně lacino. Vedení Edmontonu se poněkud unáhlilo, vše mohlo vypadat jinak, pokud by se do vzájemného vyjednávání pokusili zapojit více hráčů a volby v draftu.

Kromě naštvaných fanoušků a samotného Taylora Halla je tady ještě jeden muž, kterému tato výměna úplně nevoní – Patrik Eliáš. Tomu totiž Hall šlape do zelí, a českého veterána tak dost možná čeká léto plné obav a vyjednávání.

ROBERT NOVOTNÝ