Během sezony v NHL jste se poprvé stěhoval do jiného klubu. Do Minnesoty jste šel s tím, že chcete pokusit vybojovat Stanley Cup, jenže jste brzy vypadli…
Jelikož mi končila smlouva, dopředu jsem věděl, že asi budu vyměněn. Chtěl jsem se dohodnout na smlouvě, ale Arizona se k jednání moc neměla. Takže jsem tušil, že mě bude chtít některý z týmů, který chce vybojovat Stanley Cup. To se povedlo a šel jsem do Minnesoty. Typické hokejové město, šlo o příjemnou změnu.

Dověděl jste se v klubu, jakou roli pro vás chystají?
Řekli, že půjdu do třetí lajny a nebudu hrát přesilovky, ale spíš oslabení. A já to bral. Když jste v dobrém mužstvu, musíte vzít takovou roli, kterou dostanete, a snažit se bojovat za tým. Po dlouhé době jsem si zase vyzkoušel play-off a byla hrozná škoda, že jsme vypadli hned v prvním kole. Všichni nás pasovali, že dojdeme daleko. První dva zápasy jsme prohráli o gól, přestože byly hrozně vyrovnané. Mrzí mě ještě teď, že jsme vypadli, šance nastupovat v takovém týmu se už nemusí naskytnout.

Od prvního července jste byl volným hráčem. Jednali jste o prodloužení smlouvy?
Hned po sezoně jsem měl schůzku s majitelem a trenérem a byli se mnou spokojeni. Poděkovali mi, co jsem odehrál, ale řekli, že jsou bohužel v platovém stropu a mají málo místa. Zbýval jim milion a za ten mě podepíší hned! Sami mi ale řekli, že jsem hráč, který dostane jinde víc. Takže jsem se těšil, až budu volný hráč a počkám si, jaké přijdou nabídky.

Našel jste v zámoří tým, za který jste si vyloženě přál nastoupit?
Na rovinu: Je mi třicet let a myslím, že půjde o mou poslední smlouvu v Americe, tudíž jsem se nedíval jen na peníze, ale přihlédl i k tomu, o jaký klub se jedná. Jestli má šanci bojovat o Stanley Cup. Přál jsem si smlouvu na tři roky a výš.

Jak jste trávil čas v Česku? Hrajete přes léto golf, tenis, nebo něco jiného?
Na golfu jsme byli a tenis hrajeme doma za domem, kde máme kurt. Ale mám nového koníčka pořídili jsme si s manželkou v Adamově restauraci. Doufám, že jednou skončím na Floridě, protože tak se jmenuje. Je na samotě, v přírodě, chováme tam ovce a kozy.

Takže plánujete návrat domů?
S manželkou jsme oba z Českých Budějovic, v Americe nezůstaneme, určitě se vrátíme.

Bude Hanzal junior jednou hrát hokej za váš rodný klub?
Doufám, že to tak bude.

Vypadá nadějně?
Zatím ano. Na svůj věk je šikovný a velký. Má být po kom, protože i manželka je vysoká, a její brácha (Petr Zich) taky hraje hokej.

A co vy? Až skončíte v NHL, bavilo by vás zahrát si ještě hokej doma?
Ano, přál bych si zakončit kariéru v Motoru.