Byl kolem toho nebývalý humbuk. Odpůrce ruské agrese na Ukrajině a jeden z nejlepších gólmanů všech dob usiloval o to, aby se pražské zápasy NHL mezi San Jose Sharks a Nashville Predators odehrály bez ruských hráčů. Hašek dělal co mohl, dokonce ho podpořilo i ministerstvo zahraničí. Jenže se svou snahou nakonec nepochodil.

„Je to rozhodnutí NHL nás nerespektovat. Následky toho budou muset nést také oni,“ zuřil Hašek.

Zprava Nino Niederreiter a Roman Josi (Nashville) se radují z gólu.
Je skvělé, že nás vzali do tak hokejové země, zářil hrdina zápasů NHL v Praze

V zápasech Global Series v Praze tak nastoupili i dva ruští hokejisté Jevgenij Svečnikov a Jakov Trenin. „Ti ruští hráči za to nemohou – nepískejte na ně. Veškerá zodpovědnost za tuto reklamu ruské války a zabíjení na Ukrajině je na vedení NHL,“ hlásal Hašek před dvojutkáním v Praze.

Zahajovací zápas sezony NHL v Praze:

Zdroj: Youtube

Po víkendu se Hašek ještě jednou k celé kauze vrátil. Znovu osočil NHL z propagandy ruské války a zároveň vyzval vedení slavné ligy k rezignaci. Požaduje i omluvu České republice.

„O víkendu se v Praze hrály dva zápasy NHL. Vedení NHL v čele s Garym Bettmanem a Billem Dalyem nerespektovalo postoj našeho ministerstva zahraničí, aby ruští hráči nehráli,“ zdůraznil Hašek na Twitteru.

Do Prahy přijela i početná fanouškovská skupina z Nashvillu.
NHL v Praze bavila fanoušky z celého světa, mrzela jen komornější atmosféra

„Dokud současné vedení NHL neodstoupí a nové vedení se naší demokratické zemi neomluví, není NHL v České republice více vítána,“ napsala rozhořčená legenda.