Ze sportu je zvyklý vítězit. Jenže sotva Dominik Hašek ukončil svou hokejovou kariéru, musí se vypořádat s jednou krutou porážkou.

„Na základě dlouhodobých ztrát firmy s lítostí oznamuji, že společnost Dominator přerušuje obchodní činnost,“ sdělil včera legendární brankář ve svém sídle.

Módní oblečení jeho značky tak už v obchodech nespatříte.

Za to do hokejové branky se může 43letý Hašek opět vrátit. „S NHL jsem definitivně skončil. Co bude za rok nebo za dva, se teprve uvidí,“ pousmál se.

Takže návrat k hokeji opravdu nevylučujete?

Tuhle otázku jsem přesně čekal. Řekl jsem, že letos hrát hokej nebudu, a to také platí. Kolik mi je? Třiačtyřicet? Uvidíme. Do NHL se už ale nevrátím.

Kam tedy povedou vaše další kroky?

To je teď těžké říci, je to až příliš čerstvé. Dva nebo tři měsíce budu mít povinnosti vůči zaměstnancům a zákazníkům ve věcech spojených s mým rozhodnutím. Zatím nevím.

Na podnikání jste se těšil. Jak to teď snášíte?

Přijel jsem z Ameriky a byl připraven na svou práci. Ale když jsem deset dnů vyhodnocoval celou situaci a prohlížel si výsledky za poslední období, nezbylo mi nic jiného než činnost přerušit. My byli ve ztrátě už od prvního roku, prodělávali jsme třicet tisíc denně. Musel jsem dát výpověď asi dvanácti lidem, ale momentálně to považuji za nejlepší rozhodnutí. A ještě jednu věc bych chtěl říct…

Povídejte.

Mnozí mě považují za podnikatele, ale já byl jen investor, který vypůjčil svou přezdívku. Na trhu končí firma, ovšem značka zůstává. Zatím bude uschována v šuplíku a čas ukáže, jestli se někdy vrátí na trh.

Prozradíte, o kolik svých peněz jste přišel?

Asi o devadesát milionů korun.

(cze, red)