Brankář Dominik Hašek ze Spartaku Moskva a útočník Roman Červenka z Omsku byli vyhlášeni nejlepšími hráči na svých postech za uplynulý týden KHL. Hašek, který v sobotu oslaví šestačtyřicáté narozeniny, se dočkal ocenění podruhé v sezoně, když měl podobně vydařené období před dvěma týdny. Červenka byl vybrán v anketě už potřetí, naposledy na přelomu října a listopadu.

Hašek v uplynulém týdnu vychytal ze tří zápasů dvě výhry, měl úspěšnost zákroků 96,9 procenta a v neděli proti Magnitogorsku si připsal už šesté čisté konto v sezoně. Vyrovnal se tak vedoucím Konstantinovi Barulinovi z Atlantu Mytišči, s úspěšností 91,5 procenta je celkově osmnáctý a s průměrem 2,47 obdržené branky na zápas mu patří šestnáctá pozice.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru s Detroitem, olympijský vítěz z Nagana a držitel řady ocenění v NHL opět dokazuje po slabším startu do soutěže své kvality. "Spartak zažívá složitou sezonu, pořád se tady střídali trenéři, vedení někoho vylučovalo, mužstvo si na sebe pomalu zvykalo. Teď si to konečně sedlo a máme jistotu. I mně to prospělo," řekl Hašek v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Věk Haška, který loni dovedl k titulu Pardubice, nijak nelimituje. "Musím to zaklepat, všechno v pořádku. Můžu trénovat úplně normálně," prohlásil.

Červenka rozhodl všechny tři duely

Červenka si ve třech zápasech připsal osm bodů za čtyři branky a stejný počet asistencí. Všechny tři duely pětadvacetiletá předsezonní posila Avangardu z pražské Slavie rozhodla vítěznou trefou. Červenka ovládá s 28 góly tabulku střelců KHL o dva před Norem Patrickem Thoresenem z Ufy. Se šesti vítěznými góly se dělí o vedení s další čtveřicí hráčů a v produktivitě mu patří s 55 body z 45 zápasů čtvrté místo.

Červenka těží i ze spolupráce s Jaromírem Jágrem, která podle něj klape nejlépe od doby, kdy se dali dohromady v národním týmu. "Dáváme góly, což je hlavní měřítko. A je to i ten důvod, proč jsme tady. Naše práce je, abychom rozhodovali zápasy. Což se, naštěstí, v poslední době docela daří," řekl deníku Sport Červenka. Pomáhá mu prý k dobrý výkonům i přítomnost jeho přítelkyně Veroniky Machové, české miss. "Tohle má velký vliv i na moje výkony při hokeji. Jsem moc rád, že už tady nejsem sám a Verča je tu se mnou. I z tohoto pohledu se cítím líp," dodala opora Omsku.

Nejlepším zadákem za uplynulý týden byl vybrán obránce Jevgenij Chvostov z Chanty Masijsku a nováčkem Maxim Berezin z Nižněkamsku.