První třetina patřila Ocelářům. Domácí působili nervózním dojmem. Vázla jim hra a ve finální fázi chyběla přihrávka na hůl. Velký podíl na bezbrankovém stavu měl pardubický gólman Will. Do prostřední části vstoupily jiné Pardubice. Klidnější. Hra se odehrávala spíše před třineckou svatyní.

Za trenéra Marka Zadinu se postavili fanoušci Dynama.
Fanoušci nesouhlasí s trestem pro Zadinu a skládají se mu na pokutu

Jednu z nul vymazal těsně před zlomem zápasu do jeho druhé poloviny, kdo jiný než, Radil. Gólový expert na Třinec si počkal na luxusní přihrávku Zohorny zpoza brány. Ještě nestačila utichnout euforie domácích fanoušků a už se radovali znova. Hyka našel před bránou Sedláka, který se nespletl. Slezané mohli snížit z přesilové hry. Will však dalším bleskurychlým přesunem nedovolil kontaktní gól a záhy přesilovka předčasně skončila po faulu Daňa. A když se vrátil vyloučený Hájek na ledovou plochu, Kaut pověsil svůj projektil pod břevno. Třetím gólem vyhnal Kacetla z brány, který přepustil místo Mazancovi. Všechny pardubické trefy od sebe dělilo pět minut.

Ve třetí třetině se pokoušeli hosté o nemožné, soupeř jim však mnoho prostoru nedopřával. A když ve 47. minutě Helewka zazdil tutovku, mohli na zdramatizování zápasu zapomenout. Pardubicím po extrémně vydařené pasáži ve druhé části chybí k mistrovskému titulu jediné vítězství. Mají na něj dva pokusy. V pátek v Třinci a případně v neděli znovu v Enteria areně.

„Věřili jsme, že když budeme hrát stejně trpělivě, tak nám ty góly tam postupem času napadají. Že to bylo takhle rychle za sebou je spíše náhoda. Ale důležité,“ uznal útočník Dynama Lukáš Sedlák.

Důležitým mužem utkání byl gólman Pardubic Roman Will, který zejména v první třetině zlikvidoval několik příležitostí Třince, včetně tutovky Andreje Nestrašila. „Puk ke mně šel, jen jsem si říkal, ať to trefím k tyčce, do horní poloviny branky. Byl tam rychle, možná jsem tam měl být o krok dřív,“ ohlížel se zpět Nestrašil.

Dynamo Pardubice – Oceláři Třinec 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Radil (Zohorna, D. Musil), 31. Sedlák (Hyka, Čerešňák), 35. Kaut (Košťálek, Sedlák). Rozhodčí: Jeřábek, Šír – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 10 194 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Pardubice: Will – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, M. Houdek – Pánik, Sedlák, Hyka – R. Kousal, Zohorna, Radil – Paulovič, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Zadina, Černohous a Sýkora.

Třinec: Kacetl (35. Mazanec) – Smith, Mar. Adámek, Nedomlel, Kundrátek, Šenkeřík, Polášek – Dravecký, Čacho, Hrehorčák – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička – Daňo, Cienciala, L. Hudáček – M. Roman, Vrána, Helewka – Kurovský. Trenéři: Moták a Országh.