„Kristiánovi nebudu nic vyčítat. Vyčítal bych to někomu jinému, ale o tom budu mluvit až později. Nechám si to pro sebe. Šlo o nevinnou akci. On je naražený od jednoho hráče, druhý se tam připlete a skončí to, jak to skončilo,“ komentoval Pospíšilovo „osudné“ vyloučení trenér Komety Jaroslav Modrý.

Zprvu to přitom vypadalo, že Brňané si převezli fazónu z Litvínova, kde ve čtvrtek a pátek vyhráli oba zápasy. V první části se na litvínovského gólmana Mateje Tomka hnal jeden útok za druhým a bylo jen otázkou času, kdy vyústí v otevírací trefu.

Marek Zadina chytil svoji šanci za nejlepší konec
Varaďův nástupce v první sérii obstál. Postup jsme si museli vydřít, říká Zadina

Pohříchu se Kometě povedlo vytěžit z excelentní první části jen jednu branku, když v sedmnácté minutě skóroval ze slotu Steve Moses. Martin Zaťovič napálil tyč, Tomáš Marcinko netrefil odkrytou bránu. A tak by se dalo pokračovat.

Litvínov se postupně dostal do hry, což zpečetil Kirk vyrovnáním v devětačtyřicáté minutě. „Hráli jsme líp než v prvních dvou domácích zápasech, ale někdy se stane, že po lepším výkonu prohrajete a po horším zase vyhrajete. Nic nekončí,“ burcoval obránce Komety Jan Ščotka.

Elitní brněnský bek naskočil do hry po třízapasové stopce kvůli zákroku z prvního duelu na litvínovského Michala Guta. Po návratu se stal nešťastným hrdinou klíčového okamžiku zápasu, když si v prodloužení předčasně lehl před najíždějícího Nicolase Hlavu, jemuž se otevřel prostor a následně si vylepšil pozici, překonal Furcha a trefou v 70. minutě spustil litvínovskou euforii.

Hokejisté Třince prohráli nedělní 5. čtvrtfinále play-off extraligy s Českými Budějovicemi 2:3 a v sérii vedou už jen 3:2 na zápasy.
Mistr z Třince se zadrhl? Nevyužil ani druhý mečbol a musí zpět na jih Čech

„Měl jsem to řešit jinak, stejně je to ale pořád 2:3, musíme u nich vyhrát a vrátit sérii zpátky do Brna. Jinak jsem se cítil na ledě po té pauze dobře, nic mě nebolelo, mrzí mě pouze ten gól,“ přesvědčoval Ščotka, který bude se spoluhráči v v úterním šestém duelu v Litvínově hraném od půl šesté večer odvracet hrozící vyřazení.

Brňané budou doufat, že i na severu Čech se zatím potvrdí pozoruhodná anomálie této série spočívající v tom, že v dosavadních pěti zápasech vždy vyhrálo hostující mužstvo. „Možná je to tím, že hosté hrají vždy lehčeji, nemusí se hnát dopředu, a tak hrají zezadu a koncentrovaněji,“ přemítal Modrý.

Kometa Brno - Litvínov 1:2 pp.
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 – 0:1.
Branky a nahrávky: 17. Moses (Zbořil) – 49. Kirk (O. Kaše, Jaks), 70. Hlava.
Rozhodčí: Hribik, Květoň – Hynek, Šimánek.
Vyloučení: 2:2.