„Neřekl bych, že to bylo proti Českým Budějovicím o smůle, nedali jsme góly. Musíme se zaměřit na to, abychom naše šance dávali. Kolikrát jsme byli sami před brankářem. Nevyužít takovou šanci je jako udělat chybu v obraně a nepomoct gólmanovi,“ přemítal brněnský útočník Zdeněk Okál, dříč ze čtvrté lajny, který se prosadil v posledních dvou zápasech.

Problémem jihomoravského celku je, že mlčí esa, od nichž se góly očekávají, jako jsou Steve Moses, Kristián Pospíšil, dlouho už se neprosadil ani nečekaný střelec Komety úvodních měsíců Lukáš Cingel, daleko od ideální formy je i kreativní centr Petr Holík. Na delší dobu je navíc ze hry Tomáš Vincour, který patří mezi příjemná překvapení této sezony.

Výsledkem pak je, že víc než dvě branky v jednom utkání vstřelila Kometa naposledy na začátku prosince při vysoké výhře 6:1 v Liberci.

Brňanům navíc schází špičkový gólman Dominik Furch, který svému týmu schází už pět týdnů.

Mezi brankáři nedělají rozdíly

Jeho náhradník Štěpán Lukeš sice nejprve jako Furchův zástupce zaujal, v posledních duelech se mu ale nedaří, navíc má hrozivou procentuální úspěšnost zásahů 88,31 %.. V devíti zápasech si připsal jen dvě výhry a hned sedmkrát musel kousat porážku.

Při zápasu s Českým Budějovicemi přepustil místo teprve osmnáctiletému Janu Kavanovi. „Všichni tři jsou stejně kvalitní, neděláme mezi nimi rozdíly. Jsme jeden tým a věříme všem,“ snažil se přesvědčovat Okál.

Vedení klubu je ale zjevně jiného názoru a dnes v duelu s Kladnem nasadí mezi tři tyče dlouholetou zálohu z Třebíče Pavla Jekela, který v pátek přispěl k výhře 4:1 svého týmu v derby Chance ligy proti Znojmu.

Jekel si za Kometu v extralize naposledy zachytal 17. března 2022, kdy v rozhodujícím pátém utkání předkola play-off v Liberci střídal v polovině zápasu Mateje Tomka. Jasné porážce 1:6 a vyřazení ale nezabránil.