Dvoudenní turnaj byl v Chomutově vyvrcholením stejnojmenné kampaně společnosti Kaufland. Ta v loňském roce rozdělila podporu v hodnotě 10 milionů mezi celkem 88 týmů mladých hokejistů z celé České republiky. Turnaje se zúčastnilo devět týmů, kterým hlasy zákazníků v rámci kampaně zajistily první místo v jejich regionu a kvalifikační vstupenku na tento turnaj.

Teplice ve svém regionu hlasování vyhrály, na ledě se ale do boje o medaile neprobojovaly. Přesto si jejich zástupci víkendové setkání se svými stejně starými kamarády (ročníky 2015 a mladší) náležitě užili.

Jaromír Jágr (vlevo) a Wayne Gretzky po vítězství České republiky nad Kanadou na OH v Naganu.
KVÍZ: Poznáte hokejové hvězdy? Kdo nedá aspoň 15 z 20, ať se posype popelem

Do kabiny mezi ně zavítal Jaromír Jágr, se kterým se následně vyfotili. „Byla to paráda, byl úžasný,“ rozplývala se teplická hokejistka Nina. „Děti byly nadšené. Pan Jágr se k nim choval parádně,“ potvrdil trenér HC Teplice Jiří Procházka.

V převleku lvíčka 

Jedna z největších legend historie českého hokeje, kterou nyní čeká v dresu Kladna extraligová baráž proti Vsetínu, se v Chomutově pohybovala jako maskot, na sobě měl převlek lvíčka. Poctivě obešel všechny kabiny malých hokejistů.

V té chrudimské si musel vyslechnout, že už je starý. „Mám rád, když jsou děti pravdomluvné, to se mi na nich líbí, nejsou falešné. Ale podle mě to dělal ten kostým,“ řehtal se pak na plné kolo. „V minulosti jsem už byl převlečený za Santa Clause. Člověk se nesmí brát moc vážně,“ dodal.

Třetí příčku ze všech zúčastněných týmů obsadil SK Sršni Kutná Hora, stříbrná pozice patří HK Lev Slaný a na prvním místě se umístili domácí Piráti Chomutov.

Hokejová síň v Lánech
Jak nadšenec vybudoval unikátní muzeum. Svou sbírkou zahanbil i hokejový svaz

„Určitě bych chtěl poděkovat všem, kteří se účastnili turnaje Puky pomáhají, protože to byla jedna z nejlepších akcí za poslední roky. Zkombinovat hokejový turnaj s vědomostní a dovednostní soutěží kvituji jako perfektní věc. To se na jiných turnajích vůbec nevidí, a tak bylo skvělé si vyzkoušet i jiné disciplíny než hokej. Samozřejmě nám gratuluji k výhře. Všechny týmy byly kvalitní, takže je to pro nás velké vítězství,“ komentoval akci Michal Žižka, trenér Pirátů Chomutov.

„Pro děti je fajn, že si mohou vyzkoušet dvoudenní turnaj na tak parádní úrovni a velice oceňuji, že se do výsledků započítávaly i dovednosti z dalších disciplín na ledě i mimo něj. Když pak vidím, jak malí hokejisti mají ze soutěže radost, jsem rád, že jsem je na turnaj Puky pomáhají mohl přijít podpořit,“ řekl Jágr.

Přednáška i workshopy 

Mladé hokejisty doprovodili na akci také jejich trenéři a rodiče, kteří se na turnaji mohli zúčastnit přednášky hokejového trenéra Jana Kregla na téma dlouhodobého rozvoje mladých sportovců a workshopů zaměřených na témata související s všestranným rozvojem a přípravou mladých sportovců.

Hosty byli například mentální kouč Marian Jelínek, kondiční trenérka české hokejové reprezentace Hana Bubníková a také trenér Slavomír Lener z Olympijského výboru ČR.