Ocelářům zhořkla na severu Čech už první třetina, kterou po trefách litvínovských Andreje Kudrny, Ondřeje Kašeho a Lukáše Válka ztratili 1:3. Jejich bolest jen mírnil Dravecký. A s akciemi třinecké ocele to bylo horší a horší i v dalším průběhu zápasu.

"Musím pogratulovat Litvínovu, hráli velice dobře. I když jsme se připravovali na brejkové a přesilové situace, v první třetině jsme je nezvládli. Inkasovali jsme tři góly a naši odpovědi byl gól jen jeden," řekl třinecký kouč Zdeněk Moták.

Litvínov - Mladá Boleslav
Vervě se klanělo pět soupeřů v řadě. Máme sebevědomí a charakter, zní z kabiny

Verva v prostřední periodě přidala další dvě trefy díky Hlavovi a Koblasovi. Třinec tady Tomka nachytal opět jen jednou, i když tuto část zápasu ovládl na střely 11:5. Závěrečné dějství nohu ze žlutočerného plynu nesundalo. Dvě minuty po úvodním buly dával šestou branku Severočechů kapitán Matúš Sukel´. Pak se dostali ke slovu i hosté, kteří ještě zdramatizovali dvěma trefami Jeřábka a Růžičky. Ale to bylo z moravského repertoáru všechno. Na litvínovském vítězství a šesti brankách se podílelo šest různých střelců!

"Budeme mít k týmu nějaké poznámky, ale máme za sebou velmi dobrý vstup do zápasu. Každý pobyt Třince u nás v pásmu byl o dominantních útočnících, kteří se umí udržet na kotouči a dělali nám velké problémy. Veškerá obětavost a nasazení našich hráčů vedlo ale k tomu, že jsme někdy i zuby nehty neinkasovali góly," viděl litvínovský trenér Karel Mlejnek. " 

"Snad jen závěrečná třetina byla z naší strany kvalitnější. Určitě to nebylo o kondiční připravenosti, protože ve třetí třetině jsme měli navrch a mohli jsme branek vstřelit ještě víc. Výsledek je ale jasný, domácí byli lepší, rychlejší, bruslivější, dali do zápasu více srdce a hráli sebevědomě, proto zvítězili," dodal Zdeněk Moták.

Mostečtí Lvi (v bílém) doma vysoko porazili ústecký Slovan.
FOTO, VIDEO: Mostečtí Lvi doma ústecký Slovan rozsápali osmičkou

HC VERVA LITVÍNOV – HC OCELÁŘI TŘINEC 6:4 (3:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Kudrna (Sukeľ, Zile), 18. O. Kaše (D. Kaše), 20. Válek (Abdul, Demel), 27. Hlava (Jaks, Koblasa), 35. Koblasa (Baránek), 42. Sukeľ – 3. Dravecký (Čacho, Kurovský), 29. Hudáček (Adámek, Nestrašil), 51. J. Jeřábek (M. Růžička, Voženílek), 58. M. Růžička (Nestrašil, Kundrátek). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Zíka, Thuma. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Střely na branku: 19:31. Diváci: 4 242.

HC VERVA Litvínov: Tomek – Demel, Zile, Jaks, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Gut, Jurčík. Trenéři: Mlejnek, Reichel a Kočí.

HC Oceláři Třinec: Mazanec (od 21. Švančara) – Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek, Nedomlel – M. Růžička, Voženílek, Daňo – Nestrašil, Hudáček, Pánik – Hrehorčák, Vrána, M. Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký – Walega. Trenéři: Moták a Országh.