Věnuje se tréninku svých desetiletých dvojčat Davida a Marka, v Denveru a v okolí hodně hraje golf a lyžuje.

Osmatřicetiletý olympijský šampion z Nagana a vítěz Stanleyova poháru z roku 2001 tráví tradičně léto doma v Ústí nad Labem a představí se i na Zlatém utkání v Jihlavě k uctění památky Ivana Hlinky.

"Věnuji se tréninku svých desetiletých dvojčat Davida a Marka a jejich vrstevníků. Moc mě to baví. V sezoně létáme po turnajích v Americe i do Kanady. Kluky hokej baví, mají i talent, ale o jejich případné hokejové budoucnosti se bude rozhodovat mnohem později," řekl Hejduk na setkání s novináři v Ústí nad Labem.

Sleduje výkony Colorada, Ústí a Pardubic

Hejduk se usadil v Denveru, kde v dresu Colorada působil od roku 1998 až do loňského konce kariéry. Jeho potomci ale nezanedbávají ani výuku v mateřském jazyce. "Chodí do americké školy a na základce v Ústí na Severní Terase, kam jsem chodil i já, absolvují každoročně rozdílové zkoušky. Teď se tady zaregistrovali, aby mohli v žákovském týmu Slovanu Ústí absolvovat turnaj Kropáčkův memoriál," doplnil Hejduk.

Hejdukovi prý zápasový rytmus v NHL vůbec nechybí. "Vstoupil jsem do jiné životní etapy. Posledních šest let mě hodně zlobilo koleno. Sleduji zápasy Avalanche v Denveru na tribuně nebo v televizi. U nás doma vedle Ústí sleduji hlavně výkony Pardubic," podotkl Hejduk. V pardubickém dresu v 17 letech vstoupil do extraligy a v roce 2005 při výluce NHL získal s týmem mistrovský titul.

Těší se na Zlaté utkání, v kterém se 30. srpna v Jihlavě utkají olympijští vítězové z Nagana 1998 a mistři světa z let 1999-2001. "Sejdeme se tam prý všichni, i další 'Američané' Lang a Šmehlík mají přiletět. Někteří z nás pořád hrají. Jaromíra Jágra sleduji přímo v Americe. Je to náš nejlepší hokejista historie. Je stále v dobré kondici a hokej ho baví. Obdivuhodné je, že Pavel Patera přestoupil po čtyřicítce do Olomouce," dodal Hejduk.