Dva góly v rozmezí šestašedesáti sekund zařídily hokejistům Colorada vítězství 3:2 na ledě Calgary. Autorem vítězné trefy byl Milan Hejduk.

Zkušený forvard využil necelou minutu před koncem druhé třetiny přesilovku. Zleva si nabruslil před branku Flames a o brusli obránce Jaye Bouwmeestera dostal puk do sítě.

Pro Hejduka to byl osmý gól v sezoně, celkem má na kontě patnáct bodů. Avalanche díky vítězství vedou Severozápadní divizi o tři body právě před Calgary.

Do sestavy Washingtonu se po zranění vrátil Alexander Ovečkin a uvedl se tak, jak se na kanonýra sluší. Gólem přispěl k výhře Capitals v newyorské Madison Square Garden nad tamějšími Rangers.

Ovečkinovi na jeho trefu přihrál Tomáš Fleischmann, bodující už v devátém zápase v řadě. Za domácí se zase dvakrát prosadil slovenský snajpr Marián Gáborík. Stejně jako Ovečkin nastřílel už patnáct gólů a dělí se s ním o první místo v tabulce střelců.

Ocenění si ale zasloužil také Quintin Laing. Člen čtvrtého útoku Capitals ve třetí třetině neohroženě čelem padl do střely newyorského beka Michala Rozsívala. Odnesl to pravděpodobně zlomenou čelistí, jeho kuráž ale na spoluhráče zapůsobila.

„Nevím, co na to říct. Něco takového jsem už dlouho neviděl,“ těžko hledal slova Brooks Laich. „Ovečkin, Bäckström, Green jsou páteří našeho týmu, ale bez hráčů jako Laing bychom nevyhrávali,“ dodal.

Za Ottawu se trefil Michálek, Toronto znovu prohrálo

V bitvě o Ontario se už podruhé v letošní sezoně radovala Ottawa. Senátoři na svém ledě zdolali 3:2 své tradiční rivaly z Toronta ve vypjatém duelu, který přinesl čtyři pěstní souboje, spoustu tvrdých srážek a hojnost střeleckých šancí.

Na 2:2 vyrovnával ve druhé třetině Milan Michálek. Čtyřiadvacetiletý útočník se prosadil letos poosmé, vítězný gól pak krátce po něm vstřelil Mike Fisher. Gólman Ottawy Pascal Leclaire se musel ohánět hlavně ve třetí části, v níž si připsal patnáct zákroků.

„Cítil jsem se dobře a povedlo se mi i pár docela dobrých zákroků,“ řekl po závěrečné siréně Leclaire. „Byl to opravdu zábavný zápas. Diváci viděli pár bitek a utkání mělo spád,“ pochvaloval si gólman.

Méně zábavný se zápas zdál kouči Toronta Ronu Wilsonovi. Jeho svěřenci prohráli podvanácté v normální hrací době. „Neproměňujeme šance. A tři naše ztráty ve středním pásmu dneska znamenaly tři góly,“ posteskl si Wilson.

Maple Leafs se dělí o poslední příčku v NHL s Carolinou, která v úterý prohrála 2:3 po samostatných nájezdech v Montrealu. V dresu domácích Canadiens asistoval u dvou branek Tomáš Plekanec a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

New York Rangers - Washington 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky:
2. a 49. Gáborík - 16. Ovečkin (Fleischmann), 36. Laich, 56. Bradley, 60. Pothier. Střely: 20:26.

Montreal - Carolina 3:2 po SN (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky:
6. Pacioretty (Plekanec), 58. A. Kosticyn (Plekanec), rozh. nájezd Lapierre - 24. Sutter, 27. J. Jokinen. Střely: 35:32.

Calgary - Colorado 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky:
32. Iginla, 38. Bourque - 9. Wilson, 39. McLeod, 40. Hejduk. Střely: 36:24.

Nashville - San Jose 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky:
14. Sullivan, 17. Smithson, 29. Ward, 31. Legwand - 15. Nichol, 40. J. Thornton, 60. Marleau. Střely: 31:32.

Ottawa - Toronto 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)