„Jedna věc je tabulka, výsledky, druhá věc je projev, výkonnost hráčů, a tam si myslím, že spokojeni být můžeme,“ říká po polovině soutěže, kdy jeho svěřencům patří devátá příčka tabulky.

Jánošíci

„Výsledkově je to hodně nevyrovnané, ale výkonem to není. Máme za sebou dobré zápasy, ani první Jihlava nás nepřehrávala, byť vyhrála,“ dodal.

Právě proti týmům ze špičky tabulky se slávisté dokáží vyhecovat a hrají dobře. Jakmile ale zkříží hokejky se soupeřem z nižších pater, rázem se jejich hra zhorší. „Odehrajeme výborné zápasy proti Budějovicím, Vsetínu, Jihlavě, a pak přijde zápas s papírově slabším soupeřem a my nejsme celých šedesát minut stoprocentní. To se určitě musí změnit,“ má kouč jasno o problému, který se musí co nejdříve vyřešit.

Veselému to tam padá

Z čeho může mít syn trenéra české reprezentace Miloš Říha radost, je střelecká potence útočníka Jana Veselého. Na svém kontě má už šestnáct tref a v celé soutěži jsou lepší pouze vsetínský Rob a prostějovský Žálčík (oba mají o gól více).

„Za góly jsem samozřejmě rád, snažím se jimi co nejvíc pomoct týmu. Ale pokud z toho pak není výhra, nejsou až tak důležité,“ přiznává střelec.

„Musíme si vyčistit hlavu a ve druhé polovině do toho šlápnout, udělat co nejdříve osmičku pro play- -off a pak hrát, co nejlíp to půjde. Tak, jak jsme hráli naposledy proti Jihlavě, musíme hrát i proti slabším týmům,“ potvrzuje Veselý slova trenéra.

Během včerejšího 31. kola měli slávisté volno. Před sebou mají tři zápasy se soupeři, kteří jsou v tabulce nad nimi. S Přerovem, v Budějovicích a s Prostějovem. Zvednou se konečně?