Tak dobře jsem nás ještě neviděl hrát,“ smekl na tiskové konferenci před svým týmem trenér Mory Zdeněk Moták

„Utkání bylo vyrovnané, ale byli jsme lehce šťastnější a možná i lehce lepší. Řekl bych tak 50,1 % ku 49,9 %,“ vtipkoval kouč Olomouce.

„Minutu a půl před koncem prodloužení vstřelit vítězný gól je euforie, krása, nádhera,“ rozplýval se Moták.

Vítězná trefa Aleše Jergla skutečně přišla jako dar z nebes, v prodloužení totiž měli blíž k rozhodnutí Indiáni.

„Nemířil jsem, zkusil jsem to poslat na bránu a postavil se mi puk, ale trefil jsem to, takže super,“ vyprávěl skromný olomoucký hrdina.

Olomouc proti Plzni - 3. čtvrtfinálový zápas - Fanoušci Mory
Vítejte v pekle! Atmosféra byla lepší než v Plzni, chválil kouč

Blesk Galvas a šťastlivec Strapáč

K vítězné brance v prodloužení museli Kohouti před vyprodanými ochozy olomoucké plecharény ujít obrovský kus cesty.
Z předchozího obratu v Plzni však do úvodu prvního domácího čtvrtfinále přenesli euforii, která je hnala kupředu.

Obránce Jakub Galvas proletěl mezi zkoprnělými Indiány před branku a hned v 1. minutě nekompromisně otevřel skóre.

Plzeňský favorit série ve druhé třetině místy mačkal Moru před revírem Branislava Konráda a zdálo se, že vyrovnání visí ve vzduchu.
Paradoxně v oslabení s však do brejku dostala dvojice Zbyněk Irgl – Petr Strapáč a druhý jmenovaný trochu záhadným způsobem dovezl kolenem puk do branky, která se navíc vychýlila z pozice. Rozhodčí po konzultaci u videa gól posvětili.

„Přiznám se, že jsem vůbec netušil, že by to mohl být gól. Kluci se radovali, tak jsem si říkal, že tam možná nějaká šance je, ale byl jsem hodně překvapený,“ líčil Strapáč.

Radost domácích pak ještě do konce druhé části hry zchladil v pokračující přesilovce Vojtěch Němec, očekávaný drtivý tlak Indiánů se ve třetí třetině nekonal.

Jenže tak trochu z ničeho přišel úder Miroslava Indráka, který vybojoval puk u hrazení a z úhlu srovnal skóre.

V prodloužení nejdřív Jergl zazvonil na brankovou konstrukci, v 79. minutě už ale nadšeně máchal rukama. Mora znovu dokázala Plzeň porazit v prodloužení a ve čtvrtfinálové sérii se ujala vedení 2:1 na zápasy.

„Výkony jdou nahoru, jde to vidět. V prvním zápase se nám to nepovedlo, ale ve druhé jsme už začali hrát to, co v play-off chceme. A teď jsme to předvedli znovu,“ radoval se Jergl.

Aleš Jergl
Hrdina Jergl: Řval jsem na Davida, ať hrabe a ujede jim. Parádní zážitek!

Skvělá kulisa, sladká tečka

„V prodloužení jsme měli více šancí, bohužel jsme je nevyužili a po jedné naší chybě Olomouc trestala. Musíme se z toho oklepat, v sobotu může být všechno jinak,“ neztrácel naději plzeňský trenér Ladislav Čihák.

Jeho protějšek pak nezapomněl vyzdvihnout skvělé olomoucké publikum.

„Výborné utkání, skvělá kulisa a sladká tečka pro nás. Atmosféra byla lepší než v Plzni. Tohle se nezažívá často, doufám, že v sobotu přijde ještě více diváků,“ pozval Zdeněk Moták fanoušky na čtvrtfinálovou bitvu číslo čtyři, která vypukne opět v 17 hodin.

Třetí čtvrtfinále Olomouc - Plzeň. Fanoušci v plné "plechárně".
Plecharéna v extázi! Najdete se?

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. J. Galvas (Burian), 40. Strapáč (Irgl), 79. Jergl – 40. V. Němec (Kracík), 56. Indrák. Rozhodčí: Jeřábek, Lacina – Komárek, Klouček. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Stav série: 2:1.

Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Matai – Jergl, J. Knotek, Ostřížek – Irgl, Strapáč, Burian – Skladaný, Nahodil, Laš – Holec, Kolouch, J. Káňa.

Plzeň: Frodl – Jones, Moravčík, Čerešňák, Allen, Vráblík, Pulpán, L. Kaňák – Gulaš, Jan Kovář, Pour – Eberle, Kodýtek, Straka – Indrák, Kracík, V. Němec – Stach, Preisinger, Nedorost.