"Pomalu už se vrátím na led. Jen se potřebuji ujistit, že můj stav je stoprocentní. Myslím, že už třeba za týden, nebo tak nějak, budeme moct být při těchto odhadech přesnější," uvedl Hertl, který nastoupil naposledy začátkem února ve finále Utkání hvězd NHL. Před měsícem se podrobil operaci, při níž si nechal vyčistit chrupavku.

"Co se kolena týká, cítím se opravdu dobře. Každým dnem je silnější a silnější. Poprvé mě viděli i trenéři z klubu a mám z toho vážně dobrý pocit. Byli spokojení s tím, v jakém stavu mé koleno je," liboval si Hertl.

Působiště v NHL změnil poprvé. V průběhu jedenácté sezony ve službách Sharks, s nimiž měl osmiletý kontrakt až do roku 2030 na 65,1 milionu dolarů. Po překvapivé výměně se sžívá s novým prostředím a poznává z druhé strany rivalitu mezi oběma kluby.

Tomáš Hertl se v dresu San Jose Sharks raduje ze vstřelení gólu
Moc jsem neváhal, říká Hertl o Vegas. V San Jose to bylo fajn, ale chce vítězit

"Vždy jsem si jí užíval. Pokaždé toužíte vyhrát. A já se nemůžu dočkat, až si to zkusím tady. Je to pro mě také motivace navíc, abych se co možná nejdříve vrátil na led a pomohl týmu vyhrát pro naše fanoušky pár zápasů," řekl třicetiletý centr.

V neděli absolvoval v luxusním resortu Wynn Las Vegas slavnostní večer, při němž se dostal do kontaktu s příznivci Golden Knights. "Spousta fanoušků říkala: Před třemi dny jsem tě nenáviděl. Teď tě miluju," uvedl Hertl.

Náš tým posune dál, věří ve Vegas

S otevřenou náručí ho přijala kabina obhájců Stanley Cupu. "Za těch sedm let, co jsem tady, jsem se proti němu něco nahrál," podotkl švédský útočník William Karlsson, jenž patří od vstupu klubu do NHL mezi jeho klíčové opory. "Jde o výborného hráče, který náš tým ještě posune dál. Tohle pro nás byla vážně dobrá výměna," dodal Karlsson.

Zdroj: Youtube

Hertl znovu zopakoval, že souhlasil s transakcí proto, aby měl šanci zabojovat o titul. "Bylo samozřejmě těžké opustit San Jose, ale nemohl jsem říct ne… Je mi třicet a pořád toho můžu týmu hodně dát. Jenže San Jose je teď prostě někde jinde, v jiné fázi. Tady ve Vegas víte, že můžete vyhrát teď, příští rok, nebo třeba pak ten další. A jako hráč prostě chcete Stanley Cup vyhrát."

Tomáš Hertl v dresu San Jose Sharks
Slzy se draly do očí. Žralokům se bude po Hertlovi stýskat, přejí mu Stanley Cup

Věří, že má mužstvu co nabídnout. "Dokážu být všestranným hráčem na obou stranách kluziště, podržet puk a něco vytvořit, připravit šance ostatním, ale také dát sám pár gólů," řekl Hertl.

Je připravený na každou roli, v níž ho bude kouč Bruce Cassidy potřebovat. "Za ty roky jsem hrál oslabení i přesilovky, takže udělám cokoliv, co po mně bude trenér chtít. Nekoukám na body nebo cokoliv jiného. Zajímá mě jen, abychom vyhráli každý zápas, do kterého zasáhnu. To je to nejdůležitější, o co doopravdy jde. Můžu hodně pomoci na ledě, ale myslím, že stejně tak mohu být jedním z lídrů i mimo něj. Nebojím se promluvit k týmu. Chci se tady usadit a být jedním z lídrů mužstva," prohlásil Hertl.