Jedenáct let oblékal Tomáš Hertl trikot žraloků ze San Jose. V jejich službách odsloužil 712 zápasů, v nichž nasázel 218 gólů, dalších 266 připravil spoluhráčům. Další kanadské body však už bude zapisovat na nové adrese.

Hertl se stal během dne druhým českým hokejistou, který opustil řady Sharks. Jen krátce před ním byl do Detroitu vyměněn obránce Radim Šimek, za kterého San Jose získalo mimo jiné právo volby v prvním kole draftu 2025.

Nadějný kladenský obránce Jiří Ticháček.
Jágrův dárek pro mladou hvězdu? Úžasné gesto. Měl jsem slzy v očích, řekl Duda

Rytíři z Vegas příchodem Hertla znovu důrazně dali najevo, že to s bojem o obhajobu Stanley Cupu myslí vážně. Před Hertlem do města hazardu přišel útočník Anthony Mantha z Washingtonu a z Calgary zadák Noah Hanifin.

Nevadský klub s novými posilami chce přerušit sérii neúspěchů, kdy z posledních jedenácti zápasů devět prohrál.

Kdy se vrátí na led?

Hertl se ale nejdříve musí vrátit z marodky. Třicetiletý rodák z Prahy je po operaci chrupavky v levém koleni a už několik týdnů se v zápasech neobjevil.

David Pastrňák (uprostřed) slaví se spoluhráči svůj tříbrankový úspěch proti Coloradu.
Pastrňák pálil a Boston opět sestřelil Toronto. Kubalík zase ukončil gólový půst

Bývalý útočník pražské Slavie opouští San Jose, i když před dvěma lety podepsal osmiletou smlouvu na více než 65 milionů dolarů. Klauzule v kontraktu přitom říká, že k případné výměně musí dát hráč souhlas.

Tak se tedy nyní zřejmě stalo a Hertl načíná novou etapu svého hokejového života.