Krev, nadvakrát zlomený nos, zuby venku, těžký otřes mozku… To je výsledek drsného střetu Bretta Flemminga s Petrem Čáslavou. Kanadský tvrďák ve službách chomutovských Pirátů poslal pardubického zadáka do nemocnice, když ho nekompromisně sestřelil.

Drsný hit, po kterém se Kanaďan ještě serval se mstitelem Tomáškem, vyvolal emoce nejen na ledě, ale i po utkání. „Mrzí mě, že došlo k nějakému šrámu. Byly tam i zuby venku. Brett ale určitě není zákeřný hráč,“ zastal se svého beka chomutovský asistent trenéra Jan Šťastný. „Jestli je nadvakrát zlomený nos a těžký otřes mozku šrám, tak by se tím asi měli zabývat kompetentní lidé a tento zákrok posoudit,“ reagoval trenér Pardubic Miloš Holaň.

Přechod přes útočnou modrou

K incidentu došlo ve 46. minutě. Čáslava se snažil přejít útočnou modrou čáru, ale Flemming si ho našel a tvrdě trefil. Pirát po následné bitce vyfasoval trest 2+2 minuty a 10 minut za hrubost, pět minut a do konce utkání za napadení. 

„Nechci tu situaci nějak hodnotit, musíme se na ni nejprve podívat na videu. Jestli to byl faul, to záleží na posouzení odpovědných lidí. Stávat by se to nemělo. Vždycky je špatné, když hráč opouští led s krvavým šrámem. Samozřejmě to Bretta mrzí,“ dodal kouč Šťastný.

Komise: Čáslava si uškodil sám

Den po utkání disciplinární komise rozhodla, že Flemminga nebude dodatečně trestat. Čáslava si prý uškodil i sám. „Při odehrání kotouče snížil své těžiště a jelikož zákrok nebyl veden mimo Čáslavův zorný úhel, ani z pozice takzvaného třetího hráče v souboji, nedostatečně registroval postavení Bretta Flemminga a možnost být ve své pozici napadán,“ vysvětil předseda komise Karel Holý.

Podle pardubického Tomáška, který se okamžitě pustil do pěstní odvety, však šlo o jasný faul. „Petr nahodil puk, měl rychlost a najednou stopka. Podle mě měl chomutovský obránce ruku nebo přímo loket nahoře. Byl jsem kousek a slyšel jsem i zlomení kosti. Hned mi bylo jasné, že to je špatné,“ líčil David Tomášek. „Tvrdost k hokeji patří, ale tento hit byl za hranou. Petr je jeden z našich lídrů. Měli bychom se postavit jeden za druhého. Nemohl jsem dělat nic jiného než se poprat.“

Krušnohorci vyhráli

V divokém utkání zvítězili Krušnohorci 7:4 a bodově se dotáhli na šesté Brno. „Na čtyři inkasované góly se venku špatně vyhrává, ale tohle byl celkově zvláštní zápas. Důležité bylo, že jsme dokázali dvakrát během minuty zareagovat na góly Pardubic a nenechali je odskočit,“ prohlásil forvard Ivan Huml, jenž dal dva góly a na jeden nahrál.

V pátek 17. února se Chomutov po téměř třech týdnech představí doma, kdy od 17.30 vyzve druhý Třinec.