Jak blízko je příchod dvou hokejových hvězd Jaroslava Hlinky a Jana Hlaváče do Sparty?

Podle trenéra holešovického klubu Pavla Hynka zbývají k domluvení smluv pro oba hráče už jen maličkosti.

„Řešili jsme jejich příchod na konci přípravy. Vypadá velmi reálně, že další sezonu začnou oba dva ve Spartě,“ prohlásil Hynek.

Hlinka i Hlaváč patří do kádru švédského Linköpingu. S ním by vzhledem k tamním daňovým zákonům uzavřeli smlouvy pouze na část hokejové sezony.

„Záleží samozřejmě na jednáních s Linköpingem, kdy hlavním tématem jsou podmínky jejich uvolnění,“ informoval generální manažer týmu Petr Bříza.

Švédský tým z nejvyšší soutěže vede český kouč Slavomír Lener. Oba hráče by tak bývalý reprezentační trenér postrádal do poloviny října. Do té doby by oba hráči měli vypomáhat svému bývalému klubu.

„Já pořád tvrdím, že neexistuje ideální stav co se týče kádru. Ti dva by byli navíc posilami pro všechny české kluby. Nemá cenu přemýšlet, jak dlouho u nás zůstanou. I v té čtvrtině soutěže by nám pomohli,“ připustil kouč Hynek.

Oba hráči prošli se Spartou letní „suchou“ přípravou. Nyní jsou na dovolených v zahraničí. I proto se nepodařilo Deníku získat jejich vyjádření.

Hlinka odehrál v minulosti v dresu Sparty deset sezon, Hlaváč o dvě méně. „Nebyl proto absolutní problém s jejich začleněním do kádru,“ uvedl holešovický trenér.

Jejich návrat do Švédska nevidí kouč nijak negativně. „Určitě neodejdou dříve než v tom říjnu. Celé to má výhodu i pro švédský celek. Kluci se do něj vrátí rozehraní,“ domníval se šéf lavičky sparťanských hokejistů.

Oba reprezentanty v posledních letech pojí podobný osud. V sezoně 2005 – 2006 Spartě pomohli k mistrovskému titulu.

Poté odešli do zámoří, kde Hlinka hrál za Colorado a Hlaváč oblékal dresy Tampy Bay a Nashvillu. Loňskou sezonu pak spolu odehráli v Linköpingu