Útočník San Jose v této sezoně NHL vstřelil třináct branek, z toho dvě dal právě opoře Nashvillu a v obou případech se jednalo o vítězné góly.

"Měl jsem na něj dvakrát štěstí. Byl bych rád, kdybych to prolomil i tady," hlásí Hertl.

Odchovanec pražské Slavie dobře ví, že český tým čeká ve čtvrtek souboj s velmi dobrým brankářem. "Je to výborný gólman, musíme chodit před bránu. V NHL jsem na něj vyzrál pokaždé jen z dorážek. Umí vytáhnout v poslední chvíli velké zákroky. Na mistrovství chytá zase fantasticky, musíme mu to hodně znepříjemnit," uvedl Hertl.

Českou reprezentaci čeká ve čtvrtfinále stejný soupeř jako před rokem v semifinále MS v Minsku, kde Rinne neinkasoval a Finové vyhráli 3:0. I tento zápas si svěřenci kouče Vladimíra Růžičky připomenou. "Asi si to rozebereme na videu. I to, jak hrají tady. Musíme se na to lépe připravit. Už nesmíme chybovat, stálo by nás to vítězství," řekl.

Domácí hokejisté na MS vyhráli pět ze sedmi zápasů, ve většině z nich však museli dotahovat vedení soupeře. Pětkrát inkasovali jako první.

"Teď už by bylo dobré, kdybychom dali první gól my. Otáčení zápasů nás stojí moc sil. Naposledy jsme hráli hlavně s těmi slabšími týmy, ale ve čtvrtek nás čekají Finové a to bude něco jiného. Budou rychlí, tam nesmíme zaspat ani minutu. Jinak nás to bude stát postup," poznamenal Hertl.

Češi měli v úvodu šampionátu problémy s defenzivní činností, v prvních třech zápasech inkasovali 14 branek, v dalších čtyřech ale už jen čtyři.

"Je znát, že obrana už je lepší. Už tam nejsou velké chyby. V prvních zápasech na nás jeli za pět minut třikrát sami na branku, to se teď už nestává. Sice pořád máme blbé momenty, zbytečné chyby, ale snad se jich ve čtvrtek už vyvarujeme," konstatoval.