Devětačtyřicetiletý Hnilička už působil jako generální manažer národního týmu, kterým byl od srpna 2017 do března 2018. Pak byl coby poslanec za hnutí ANO jmenován vládním zmocněncem pro sport a v srpnu 2019 se stal předsedou nově vzniklé Národní sportovní agentury, kterou vedl do loňského května. Dosud působil v hokejovém svazu jako poradce generálního sekretáře.

Jakub Koreis při natáčení hokejového podcastu Bomby k tyči
Pardubice chřestí měšcem, koupí si titul? Příběh sezony, říká expert Koreis

Loni byl olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa také zvolen předsedou organizačního výboru pro pražskou část mistrovství světa v roce 2024. Generálním manažerem reprezentace je někdejší útočník Petr Nedvěd, který úzce spolupracuje s trenérem Karim Jalonenem. O Hniličkových kompetencích svaz v tiskové zprávě nic konkrétního neuvedl.

Odměny pro hokejistky

Výkonný výbor také schválil mimořádné odměny pro hokejové reprezentantky, které na nedávném mistrovství světa v Dánsku vybojovaly historický bronz. Její výši svaz neoznámil. Na 40 milionů korun zvýšilo vedení Českého hokeje podporu hokejovým akademiím a sportovním centrům mládeže. Účastníkům Ligy mistrů přispěje částkou půl milionu korun.

"Nejvíce diskutovaným problémem zasedání byl dramatický nárůst cen energií, který může být a s velkou pravděpodobností bude pro mnohé kluby likvidační. Problému se bude výkonný výbor znovu věnovat na svém příštím zasedání," uvedl svaz v tiskové zprávě.

Slovenský brankář Július Hudáček v utkání proti Rusku
Slovenský stroj na skandály. Gólman na jaře slavil s Ukrajinci, teď jde do KHL

V čele návrhové komise Síně slávy skončil po vypršení funkčního období Dominik Hašek, kterého nahradí Bedřich Ščerban.