Furch patřil ke klíčovým postavám Komety. Za poslední sezonu odchytal v základní části i přes dvouměsíční absenci kvůli zranění 31 zápasů, v průměru inkasoval 2,20 branky na zápas, měl úspěšnost zákroků 91,88 procenta a třikrát udržel čisté konto. Dalších šest startů přidal v play off (průměr 2,33 a úspěšnost 92,22), Kometu ale ve čtvrtfinále vyřadil Litvínov.

Hokejisté Tomáš Kundrátek a Mikuláš Zbořil zavítali na ZŠ Želatovská s pohárem pro vítěze extraligy, Kundrátek i s bronzem z MS. Dá se očekávat, že na "svou" školu dorazí i letos.
VIDEO: Disko na benzínce i břišáky. Kundrátek baví sítě, dorovnal Zaťoviče

S Jihomoravany měl smlouvu ještě i na další sezonu, požádal ale o její rozvázání. „Už v průběhu ročníku jsem se rozhodl, že bych chtěl z rodinných důvodů tu nadcházející sezonu řešit, abych byl blíže Praze, blíže rodině. Ve hře bylo pár klubů, nakonec jsme se dohodli tady,“ vysvětlil Furch.

Jednání s Mladou Boleslaví bylo přímočaré. „Dokázali jsme se dohodnout poměrně rychle. To bylo to hlavní,“ vysvětlil Furch, jehož potěšila i délka spolupráce. „Když jsem se rozhodoval, chtěl jsem nějaký delší kontrakt. Tříletá smlouva vám dává určitý klid,“ dodal Furch.

Jakub Voráček.
Voráček vábí do Prahy Hartnella i Lindrose. Pivo na Staromáku je lákadlo, říká

Mladá Boleslav pro něho bude v extralize čtvrtou zastávkou po angažmá ve Slavii, krátkém působení v Plzni a právě v Brně. Bohaté zkušenosti má také z KHL a švédské nejvyšší soutěže. S reprezentací se zúčastnil dvou světových šampionátů a olympijského turnaje v Pchjongčchangu.

„Furchína jsem poznal na Slavii, chvíli byl v Plzni, je to profesionál, který se vám perfektně připraví. Jeho výkony jsou konzistentní. Měl by nám zezadu hodně pomoci,“ je přesvědčený nový sportovní ředitel klubu Tomáš Vlasák.