Osmatřicetiletý veterán Růžička naposledy reprezentoval v únoru 2018 na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Letos vede produktivitu extraligy s 45 body (19+26). Nováčkem vedle Ondřeje Kašeho je i jeho klubový parťák z Litvínova brankář Šimon Zajíček.

David Pastrňák
KVÍZ: Góly, trofeje, miliardy. Jak dobře znáte kariéru Davida Pastrňáka?

„Zvolili jsme cestu, že se podíváme na další hráče. Pozvali jsme devět nových útočníků a dva nové obránce,“ vysvětlil Radim Rulík. „Z prvních dvou turnajů jsme si udělali obrázek a kostru týmu, ale chceme vidět i další hráče a mít i další varianty, protože konec sezony přináší zranění. Chceme mít alternativu na každé místo v týmu,“ dodal.

Nedvědovi všichni kývli

Generální manažer Petr Nedvěd sondoval na inspekční cestě v zámoří situaci okolo českých hvězdy v NHL, které by připadaly v úvahu pro šampionát v Praze. „Všichni hráči mají zájem na mistrovství světa přijet, jejich postoj byl velmi pozitivní,“ prozradil Nedvěd.

Prý se domluvil i s Pavlem Zachou a Davidem Pastrňákem z Bostonu. „Pasta je výjimečný hráč, pro nás by byl mimořádnou posilou. Přirovnal bych ho k Dominiku Haškovi, Jaromíru Jágrovi, nebo Sidneymu Crosbymu či Connoru McDavidovi. Je to takový typ hráče. Pro nás je důležité, že Pastovi srdíčko bije za národní mužstvo a strhne zbytek,“ řekl Nedvěd.

Český útočník Filip Chytil prožívá v dresu New Yorku Rangers slibný rozjezd sezony NHL.
Komplikace nejen pro nároďák. Talent Chytil už si letos nezahraje, přijde i o MS

Překvapival ho Zacha, který v minulosti na nároďák nejezdil. „Konkrétní nebudu, to není na pořadu dne, ale musím říct, vnímám celou situaci velice pozitivně. Minulost je voda pod mostem. Máme tady nový trenérský štáb, který má zájem, já jako generální manažer mám s Martinem Havlátem zájem také. To pro nás bylo nejdůležitější. Finální rozhodnutí bylo na Pavlovi. Má chuť do Prahy přijet, kdyby to s Bostonem nedotáhli, kam si přejí.“

Český tým je zatím v pořadí seriálu druhý o bod za Švédskem. Listopadový turnaj Karjala ovládli Rulíkovi svěřenci bez ztráty bodu, v prosinci na Švýcarských hrách skončili na druhém místě za Švédy.