Česká republika proti Švédsku, USA proti Finsku. Světový šampionát už zná semifinálové dvojice, z nichž vzejdou soupeři do boje o zlaté medaile.

Svěřenci Patrika Augusty gólem dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny porazili favorizovanou Kanadu, po roce jí tak oplatili finálovou porážku a pak už jen čekali na svého dalšího soupeře. Tím budou právě Švédové, kteří se proti Švýcarsku ale hodně nadřeli. Hrát se bude ve čtvrtek od 15 hodin.

Jakub Štancl se raduje po třetím gólu do sítě Kanady ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let.
Obrovský respekt hráčům, klaní se Augusta po výhře hokejových juniorů s Kanadou

Ačkoliv Švédové vedli už o dvě branky, soupeř srovnal a zápas dospěl až do prodloužení. V jeho šesté minutě pak výsledkové váhy překlopil na stranu Švédska Sandlin-Pellikka.

Jednoznačná výhra USA

Američané se do semifinále dostali přes Lotyše, kterým v nejjasnějším čtvrtfinále nedali příliš šancí a vyhráli 7:2. Finové museli o postup bojovat až do prodloužení, v němž zasadili Slovákům rozhodující úder a vyhráli 4:3.

Tomáš Hamara v souboji s kanadskými hokejisty ve čtvrtfinálo MS hráčů do 20 let
Čeští junioři jsou v semifinále MS. Postup zajistil gól pár sekund před koncem

Zápas České republiky proti Švédsku bude reprízou semifinále z minulého roku. Český výběr tehdy v dramatickém duelu vybojoval v poslední minutě díky brance Jiříčka prodloužení, v němž pak o postupu rozhodl Jiří Kulich.