Národní tým zaznamenal nejlepší úvod sezony v historii samostatného Česka. Dosud vyhrál čtyřikrát po sobě na začátku ročníkuv sezonách 1999/2000 a 2019/20. Letos dokázal přidat ještě jeden úspěch navrch. To je hodně dobré znamení v sezoně, která vyvrcholí světovým šampionátem v Česku.

Český útočník Jakub Rychlovský v utkání proti Švýcarsku.
Vítězná série pokračuje. Národní tým vyzrál i na Švýcary a je nadále bez porážky

Po triumfu na Karjala Cupu, úvodním podniku Euro Hockey Tour, další trofej do sbírky Češi nepřidali. Rulíkova družina sice výhrami v Praze nad Finskem (2:1) a v Curychu se Švýcarskem (3:2 v prodloužení) natáhla rekordní vítěznou sérii na pět utkání, pak ale přišla první porážka. Švýcarské hry zakončila porážkou 3:5 od Švédska, vítězů turnaje.

„Bez porážek není vítězství, tyhle zápasy jsou k tomu, abychom si všechno vyzkoušeli a pak směrem k domácímu MS udělali správné rozhodnutí. Samozřejmě chceme všichni uspět, ale výsledky teď nejsou důležité. To hlavní nás teprve čeká,“ řekl trenér Rulík novinářům.

To, jak nově tvořící tým prezentuje, vzbuzuje příslib směrem k šampionátu v příštím roce. „Můžeme to hodnotit kladně. Byť jsme turnaj zakončili porážkou, což nikomu nechutná. Myslím si, že když budu mluvit za celý tým, tak ukazujeme tvář, kterou po nás trenéři chtějí. Prezentujeme se hrou, kterou se prezentovat chceme. Bohužel to tentokrát nestačilo. Musíme se poučit z chyb a pro příště být ještě lepší,“ uvedl útočník Jakub Flek v rozhovoru pro hokej.cz.

Nováčci? Účel to splnilo

Dobře se uvedli nováčci. Brankář Josef Kořenář při debutu vychytal výhru nad Švýcarskem. „Cítil jsem se dobře. Na zápas jsem se nijak speciálně nepřipravoval, bral jsem to jako každý jiný zápas. Člověk by se z toho mohl jinak sesypat. Ač je to samozřejmě něco víc, nemůže si to připustit. Jsem každopádně rád za to, jak to dopadlo.“

Čeští hokejisté podlehli na Švýcarských hrách Švédsku:

Zdroj: Youtube

Sparťanský gólman si vysloužil pochvalu od trenéra. „Myslím, že byl skvělý. Pochválil jsem ho v kabině, opět velice jistý výkon brankáře,“ liboval si Rulík. „Někteří nováčci to zvládli velmi dobře, někteří dobře. Myslím, že účel to splnilo. Bez konfrontace to není ono.“

Naopak zkušení borci jako je Roman Červenka se příliš neprosazují. „Že teď nejsou v top formě? Tak to prostě bývá. Je prosinec, mistrovství je až v květnu,“ brzdí Rulík.

David Jiříček po prohraném finále MS juniorů
Zámoří opět lepí díry ve dvacítce. Augusta ponocoval u videí, svazový boss žasne

Progresivní kouč má dobrý pocit z toho, jak se tvoří jádro týmu. „Nechci úplně říkat, kdo do něj patří, protože nechci nikoho z hráčů opomenout. Stavíme na týmovém výkonu a kdo je zrovna v týmu, tak do něj patří. Ale vy to rozpoznáte na základě nominací, kdo tam patří víc a kdo méně.“