Hodně originálně pojali kladenští hokejoví fanoušci pondělní dohrávku s Vítkovicemi. Na tribunách vyhlásili stopku aktivnímu fandění a raději se věnovali všemu jinému, co mají rádi. Někteří přišli oblečení jako na pláž, jiní si na tribuně rozložili židličku a věnovali se četbě literatury a další si zase pod kotlem roztáhli síť a hráli badminton a volejbal. Na první pohled úsměvná podívaná připomínající karneval a masopust byla ale jen vyjádřením frustrace příznivců kladenského klubu.

Rytíři totiž padli už pošestnácté v řadě a pomalu ale jistě směřují opět do baráže, kde budou bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Trpělivost už došla i jejich fanouškům, kteří navíc ani po pondělním protestu neplánují ukončit svůj bojkot.

„Dlouhodobý stav, ve kterém se klub nachází, nás jako fanoušky vede k přerušení aktivního fandění na kladenských tribunách,“ vyhlásili největší fanouškovské skupiny Rytířů ve svém prohlášení.

Kladno - Vítkovice, fanoušci si dělali z hokeje legraci, majiteli klubu Jaromíru Jágrovi vzkázali, že fandí tak, jak on klub vede.
Kladnu se vysmáli fanoušci. Jágrovi vzkázali, že fandí tak, jak on klub vede

Nelíbí se jim dlouhodobá situace, v níž se klub pod vedením majitele Jaromíra Jágra nachází. Rytíři se stále pohybují na pomezí extraligy a první ligy a nepěkné je i postavení jejich mládeže – junioři hrají až druhou nejvyšší soutěž, kde jsou ve své skupině předposlední, a dorostenci sice hrají v extralize, ale také jsou u dna tabulky.

„Je třeba okamžitě změnit směřování klubu a to, jak je veden,“ hlásí proto fanoušci razantně.

„Náš postoj na tribunách se nezmění do té doby, dokud vedení Kladna, respektive Jaromír Jágr, veřejně nevysvětlí okolnosti momentální situace v klubu. Právě na náš nedostatek informací Jaromír Jágr pravidelně poukazoval při předchozích setkáních. Tentokrát chceme slyšet odpovědi na naše otázky. Ne vtípky nebo odbíhání od meritu věci,“ dodávají a podrobně vypisují svoje otázky.

Hokejista Kroměříže Petr Jurča.
Nechutný zákrok kanonýra. Úderem na hlavu poslal protihráče do nemocnice

Zajímá je například krátkodobá a střednědobá koncepce klubu, jaké konkrétní hráče se klub chystá angažovat, jaké kompetence má sportovní manažer a jak dělá svoji práci, kdo se stará o skauting hráčů, kdo je zodpovědný za chod A týmu, kdo je zodpovědný za mládež, kdo je zodpovědný za finanční stránku klubu nebo jak se klub staví k současné situaci.

Příznivci Rytířů se dál dotazují na pravdivost spekulací ohledně zájmu o koupi klubu, na jeho hodnotu nebo na komunikaci směrem k veřejnosti. Vadí jim zejména některé Jágrovy výroky na adresu fanoušků a návštěvnosti nebo vypnutí komentářů na Facebooku.

Král fandění Cameron Hughes zavítal do Prahy.
Patří taková zábava na české stadiony? Hughes rozdělil fanoušky hokeje

Jak aktivní fanouškovské skupiny vyhlásily, dokud se nedočkají odpovědí na svoje otázky, dál se ponese z kotle jen ticho. Výjimkou by měla být jen případná baráž, ve které bude klub potřebovat maximální podporu, aby nejvyšší soutěž v Kladně udržel.

Osm kol před koncem však stále Rytíři drží teoretickou naději, že se můžou poslednímu místu tabulky vyhnout. Budou ale potřebovat rekordní sérii porážek utnout a začít rychle ve velkém bodovat. První možnost budou mít už ve středu na domácím ledě proti Liberci.