Jistě, předkolo nabídlo i zábavné okamžiky, ale potom? Všechna čtyři čtvrtfinále skončila 4:0 na zápasy, ani náznak dramatu. A aby toho nebylo málo, následovala dost nepochopitelná devítidenní pauza…

Ta je dnes (konečně) u konce. Pokud mezitím někdo z čtenářů lehce pozapomněl, že se nějaké play-off stále hraje, ať okamžitě nastraží pozornost. Obě semifinálové série totiž slibují pikantní odměnu za mdlé čtvrtfinále. Ostatně se jedná o kvarteto nejlepších celků základní části, tedy záruku nejvyšší kvality, jež je na tuzemských kluzištích k mání.

„Věřím, že to bude skvělý hokej,“ hlásí trenér Sparty Josef Jandač před souboji s Libercem. Lítá válka se dá očekávat i od duelů Třince s Mladou Boleslaví. „Bude to šachová partie,“ předpokládá Václav Varaďa, kouč Ocelářů.

Urputní středočeši

Papírovými favority jsou Sparta a Třinec, dva jasně nejlepší celky základní části. Jenže i jejich soupeři ve čtvrtfinále předvedli, že se na vrchol sezony naladili se vším všudy. Boleslav navíc dokázala v této sezoně Oceláře porazit ve všech čtyřech vzájemných utkáních, byť to bylo pokaždé hodně těsné.

„Celou sezonu hrají dobrý, urputný hokej,“ pochválil středočeské bojovníky třinecký útočník Michael Špaček. Trenéři Radim Rulík a Pavel Patera šéfují výborně bruslícímu týmu, komplikujícímu soupeřům život skvělým napadáním a důraznou obranou. I útoky jsou vyrovnané, ve čtvrtfinále zazářil hlavně pětigólový Jakub Kotala. „Čeká nás těžká práce,“ uvědomuje si Varaďa.

Bookmakeři přesto favorizují Třinec (přísně vzato obhájce titulu, protože loni se pohár neuděloval) a Spartu.

Sparťanské čekání

Pražané si na Liberec věří, byť trenér Jandač přiznal, že jej překvapilo, jak suverénní byli Bílí Tygři v zápasech s Hradcem Králové. „Nebudeme se přetahovat, kdo je větší a menší favorit. Celá čtyřka je otevřená,“ míní sparťanský kouč.

Jak to vidí na severu? „Sparta je obrovský favorit, ale věřím, že v našem rozpoložení dokážeme přispět k velice koukatelnému hokeji,“ tvrdí liberecký ofenzivní tahoun Michal Birner.

Sparťanské ambice posiluje fakt, že pražský klub čeká na mistrovský titul už od roku 2007. Naposledy byl ve finále před pěti lety, ovšem prohrál právě s Libercem. Že by o náboj navíc? „To už je dávno pryč,“ odmítá pamětník Jandač.